Tatil Arkadaşı

Tatil arkadaşı denen şey, hayat arkadaşı kadar önemli. Geçen hafta arkadaşlarımla tatile çıktık. Üç kız, lüks otel, herkes çantasına atmış gece giymek için kıyafetler… Elbette dandik Türk dizilerine özenmeyeceğiz! Bizler Seks and the City’nin öğretilerini uygulamaktan çekinmeyecek, özgür, kariyer yapmış, gerektiğinde fareden korkan, feminist kadınlarız!

Tatil arkadaşını kesinlikle doğru seçmelisin, yoksa tatilde başına çok hoş şeyler gelmeyebilir. Eğer yalnız biriysen kesinlikle tercihini bekar ya da aşırı uzun süreli ilişkisi olmuş insanlardan yana kullanmalısın. Sen yine de ilişkisi olan insanlardan olabildiğince uzak dur. Bekarsın ve kanın kaynıyor, beldenin barlarında kendine göre yaz aşkı bulup otele verdiğin haşırt diye kalbine oturan paranın hakkını vermek istiyorsun ama sürekli elinde telefonu yeni ilişkiye başlamış, göz bebeklerine daha yakından baktığında kalbe dönüşmüş arkadaşını çekmek zorundasın. O arkadaşından umudunu kes! O arkadaşın içip içip ağzında reçelli ekmek varmış gibi konuşarak gecenin sonunda manitasını arayacak, sen ise, sen zavallı yavrucuğum! Sen o ilişkisi olan arkadaşına bağlı kalacağın için insanların en cibilleştiği saatlerde, otelin soğuk yatağına girip aşka meşke küfredeceksin!

Yalnız çooook uzun süreli ilişkisi olan arkadaşından da sıkıntı yaşaman mümkün. Gün boyu açık büfede tıkındıkça tıkınan USİ (uzun süreli ilişkili), sevgili bulman konusunda canına okuyacak, elindeki telefonu ile sevgilisinin listesinde görsen sümüğünü atmayacağın en embesil tipleri gösterip, “Yaaa baksana tam senlik değil mi? Bence kaçırmamalısın” diyecek. İçinden her ne kadar, “Çok istiyorsan kendine al lan” diye atarlanmak istesen de, sessizce otelin dandik yemeklerinin keyfini çıkarmaya çalışacaksın. Şimdi buraya dikkat! Bu USİ’ye kıvamında içki vermelisin, çok verirsen animasyon ekibinin en itici elemanı ile seksili danslar yapıp “Wuhuuuuuu” diye çığlıklar attığını duyabilirsin. USİ’ler her ne kadar ilişki insanı olsalar da, o kadar uzun süre ilişkidedirler ki, gündüzleri minik, sevimli sandığın ev, geceleri tepenin üstünde sislerle kaplı perili eve dönüşebilir. Dikkatli olmanda fayda var!

Zaten sana evlilerden, hele de çocuğu olanlardan uzak dur dememe gerek yok. Sen akıllı insansın, kendin gibi bekar, sadece eğlenmek isteyen, yaz eğlencesi arayan, öyle çok bağlanmakla alakası olmayan birkaç arkadaşını seç ve tatilin keyfini çıkar!

Şimdi gelelim hediye meselesine, bu hafta Morhipo‘dan 100 TL değerinde hediye çeki veriyorum. Bunun için yapmanız gereken tek şey, geçen hafta tatil için nereye gittiğimi doğru tahmin etmek. İpucu olarak “Cennet gittiğim yer olsaydı, İngilizler akın ederdi.” Haydi bakalım, kolay gelsin!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

13 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.