Tatile bakış açınızı değiştirecek itiraflar

 

Yıl boyunca bekleyip de geldiğinde ne yapacağımızı şaşırdığımız tatiller, tatillerimiz… Güneş, deniz, sahiller ve barlarla süslenmiş günler, iş hayatına uzaktan bakıp el salladığımız saatler. Her ne kadar hayalini hiçbir şey bozamasa da gerçekte nedense aksiliksiz geçmek bilmeyen tatillerimizi bir de tatilzede itirafçılarımızdan dinleyin istedik.

Tatildeyiz

Biraz dinlenmek için odama geçerken rahatsız edilmemek için anneme; “Anne, beni arayan olursa yeni yıl için Londra’ya gitti dersin.” dedim. Cevap gecikmedi tabii. “Ben Miami’deyim şimdi, cevap veremem telefonlara…

 5.1Tatili sömürmek

Tüm yılın stresini atmak için yurtdışına tatile giden babamı arayıp, “Selam baba, nasıl gidiyor tatil?” dedim, “Kimsiniz?” dedi. Tatilde sistemi resetlemiş babam.

5.2Tatil isterim

Bayramın 1. gününün 30 Ağustos’a denk geldiğini görünce önce bir bozuldum, 1 gün tatilimiz arada kaynadı diye afra tafra yapıp söylenmeye başlamıştı ki annemin beni kendime getiren sözleriyle sakinleştim: “Kızım 5 aydır evde işsizsin, bırak da çalışanlar düşünsün!”

 5.3Odak sorunu

Bir haftalık İtalya tatilim boyunca İtalyan erkeklerine bakmaktan tarihi güzelliklere fazla odaklanamadım. Çapkın mıyım? Vallahi de değil.

 5.4Yorucu tatil

Bütün yılın yorgunluğunu atmak için gittiği tatilde, sabahları spor yaptıran gençten hoşlandığı için her sabah 8’de kalkıp spor yapan saftirik benden başkası değil.

 5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.