Tazı gibi koşturan itiraflar

 

Günlük yoğunluğumuzun içinde bizi zihnen en çok yoran şüphesiz tuvalet ihtiyacı. Dışarı çıkmayı eziyet haline getiren, aranıp bulunamayan, bulunsa beğenilmeyen bizi çelişkiden çelişkiye sürükleyen tam bir konsantre işi… Bilmecede ki “İnsanı tazı gibi koşturan şey nedir?” sorusunun tam karşılığı. Mevzu derin olunca hepimizin ama en önemlisi itirafçılarımızın ortak sorunu olan konuyu masaya yatıralım istedik…

Tuvalet

İlkokulda iken Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler piyesini oynayacaktık. Öğretmenimiz “Kimlerde tuvalet var?” deyince, bütün kızlar ve bir tek ben parmak kaldırdım. O zaman için parmak kaldırmayan erkek arkadaşlarıma bakıp “Bunlar nereye işiyorlar ki?” diye merak etmiştim. Daha sonra prensesin üzerinde görünce anladım tuvaletin ne olduğunu…

10.1Tuvalet

İşyerindeki arkadaşlarla samimiyetimizi, ailelerimizden daha fazla beraber olduğumuzu anlatan muhteşem söz o anda tuvaletten çıkan patronumuzdan geldi. “Arkadaşlar, burada bir aile gibiyiz. Aynı yere g.t koyuyoruz.

 10.2Tuvalet

Uzun yolculuk yaparken harcadığım tuvalet parasını hiçbir yerde harcamıyorum. Alışverişim, kuaförüm yok, bir çişim var.

10.3Tuvalet

“Ağanın poku üstüne pok olmaz!” mantığı ile personel ve patron tuvaletimiz ayrıdır. Geçen gün çok sıkışan arkadaş patron tuvaletine girdi ve aynı sıkışıklıkla çıkıp “Yapamadım arkadaş, bu nasıl bir psikololoji ise yapamadım valla!” diyerek diğer tuvalate koşturdu.

 10.4Tuvalet kağıdı

6 ay önce aldığım 16’lı tuvalet kağıdı ancak bitti. Böylece aylar süren gerginliğim de son buldu. Yeniden ikili ve dörtlü üretin kardeşim, vurmayın insanın yüzüne yalnızlığını.

10.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.