Tek taşını kendi alan itirafçılarımız

Gelinlik, düğün, en ince detayına kadar düşünülmüş balayı, özene bezene döşenmiş bir ev ve bu aşamada aklınıza gelebilecek ne varsa hiçbiri ama hiçbiri bir tektaş değerinde değil ne yazık ki. Yani diyeceğimiz şu; eğer bir tektaş almadan bu aşamaları atlatabileceğinizi sanıyorsanız, şimdiden kolay gelsin diyoruz. Çünkü kuvvetle muhtemel evliliğinizin bundan sonrası dönem dönem gelen ağır buhranlarla geçecek. Yerine aldığınız ya da almayı düşündüğünüz hiçbir şey aynı etkiyi yapmayacak, hatta geç kalınmış tektaş dahi mutlu etmeyecek. Bu nedenle yüzüklerin efendilerini üzmeyin ve her şeyi olması gereken sıraya koyun. Bu da bizden size dost tavsiyesi olsun. Hatta itirafçı dostlarımız da derdinize ortak olsun!

Tektaş

Bana sözde 500-600 TL’lik tektaş alacakmış… Yanında bir de büyüteç al da taşı görebileyim dedim.

 sinemagraf_dedektifHer yaşta kadın

Misafir gelen komşumun 5 yaşındaki torununun parmağına, Hac’dan gelen küçük bir yüzüğü sevinsin diye takıverdim. Heyecanla koşarken bağırmaya başladı: “Babaanne, babaanne bak! Tektaş, tektaşı taktım!”

 yu%cc%88zu%cc%88k2Bu da mı gol değil

Aldığınız hediye ne olursa olsun her seferinde tektaş olmadığından karşı tarafta hayal kırıklığı yaratmaya başlamışsa, evlilik arifesine gelmişsiniz demektir beyler. Benden söylemesi.

yu%cc%88zu%cc%88k3Görümce

Evlenirken tektaşın haricinde bir de tamtur isteyen, alyanslarımızı en pahalı kuyumculardan birinden isteyen karım, şimdi nişanlanacak kardeşime fikir veriyor. “Tektaş alma ne gerek var. Kendine de altın değil gümüş alyans al. O kadar para vermeye gerek yok”.

 yu%cc%88zu%cc%88k4Taş mevzusu

Tamam ben tektaşta hevesim olmadığını söylemiş olabilirim ama sen niye oh çekiyorsun canım içten içten? Bunun üç taşı var, beş taşı var, tam turu var. Mütevazilikten değildi yani…

yu%cc%88zu%cc%88k5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.