Teknolojik itiraflar

Her geçen gün yeni bir teknolojik aletle kesişiyor yolumuz. Yeni telefonlar, yeni bilgisayarlar ve yaklaşık 500 tane programı olan beyaz eşyalar. Büyük, küçük hepimiz kullanmaya çalışırken sınav üstüne sınav veriyoruz ama yinede kullanma kılavuzunun gerekliliğine ikna olmuyoruz… Kendi beynimize rakip olarak görmekten oluyor hep bunlar. Teknolojiyle aramızdaki savaştan kim galip çıkar muamma ama itirafçılarımız şimdiden mağlup olmuş gibi gözüküyor…

Teknoloji

Perdeleri önümüzdeki on yılda da ben asacaksam bana kimse “Gelecekte teknoloji sayesinde şöyle olacak, böyle olacak” demesin arkadaş!

 81.1

Bizim neyimize teknoloji?

Annem yeni bir çamaşır makinası aldı. Dijital ekranlı, ayarlı, saatli, akıllı bir şey. Annem öğrenmeye çalışıyor ve işin işinden çıkamayınca patlatıyor. “Yok yok, yarın götürüp geri verelim. Allah korusun iki gün sonra ayrı eve çıkmak ister bu!”

 81.2

Teknoloji Hatırası

Whatsapp’tan patronumla yazışıyorum. Yazışmanın sonunda “Yarın haberleşiriz” yazmak isterken nasıl oluyorsa farkında olmadan otomatik tamamla devreye girip “yarın sevişiriz” diye gidiyor son mesajım. Peki ya gelen cevap? “Yarın olmaz belki öbür gün…” Hayır küpe takıyorum ama… Açın kapıyı magmaya gidiyorum.

 81.3

Mesafeler sorun değil

Teknoloji hızla ilerliyor, artık kayınvalidem gelinlerine facebook üzerinden laf sokuyor.

 81.4

Gelişen teknoloji

Televizyon kumandalarını naylona sarma devri bitti sanmıştım, SSK’da bir memurun streç filmle kaplı klavyesini görene kadar.

 81.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.