Temizlik hastası itirafçılarımız

 

Temizlik söz konusu olduğunda annelerimizin eline kimse su dökemez. “Ev biraz tozlanmış sanki” diye bir cümle kuruluyorsa hazır olsun 1 saate kendinizi pereleri asarken bulacaksınız. Temizliğin kitabını fersah fersah yazıp, bizlere de okutmaya niyetliler çünkü… 5 itirafta temizlik, annelerimiz ve biz…

Temizliğe kaptırınca

Notebook’umun tozunu süpürgenin borusuyla çekerken bütün tuşları süpürgeye kaptıran bir yardımcım, ve onunla birlikte bütün gününü yerde oturup tozun içinde tuş aramakla, ve de bulunca “H’yi, D’yi, 3’ü buldum, çak!” demekle geçiren bir de ben var buralarda bir yerlerde.

 100.1Temizlik

“Odamı topluyorum gözlerim kapalı” dedim, ” Öyle bir dağıtmışsın ki, salonu topluyorum iki gündür” dedi ve gözüme tükürdü annem, romantizm bitti.

 100.2Temizlik

Koridorları yeni sildim, kimse dışarı çıkmasın” diye bağıran bir temizlikçi ablamız var. Müdür bile odasından çıkmıyor valla…

 100.3Telefon temizliği

Annem telefon edip iki gün sonra yanıma geleceğini söylüyor. Bunu duyar duymaz evde sıkıyönetim ilan edip dört bir yanı köşe bucak temizliyorum. İki gün sonra ben gelmesini beklerken bir kez daha telefonum çalıyor: “Temizliği bitirdiysen söylüyorum, geleceğim falan yok, evini biraz toparlayasın diye dedim.” diyor.

 100.4Bahar temizliği

Gardrobuma bakıp bahar temizliği yapmayı düşünürken, daha etiketi üzerinde hiç giyilmemiş kıyafetlerimi görüyorum ve kardeşime dönerek ”Ölüp gideceğim ama daha etiketi üzerinde olan bir kere bile giymediklerim var.” diyorum. Kardeşim kıyafetlerime bakıyor ve muhteşem yorumunu yapıyor: ”Hıı… Bunları ben giyemem; kızım büyüyünce ona da giydirmem… Artık senin hayrına bir o…puya veririz!

 100.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.