Süper babaannelerimizden, süper itiraflar

 

Babalarımızın mimarı babaannelerimiz evlerimiz kadar kalplerimizin de baş köşesinde elbette. Biraz huysuz, az biraz unutkan da olsalar, sorulmadan tüm bilgilerini “Bizim zamanımızda…” diye başlayan cümlelerle size bağışlasalar da yumuşak yanakları ve muhteşem gülümsemeleriyle canımız ciğerimiz onlar bizim. Bu karlı havalarda babaannelerimizin itiraflarını dinlemeyelim mi yani?

Süper Babaanne

Çamaşırları kaynatırken dibini tutturan bir babaannem var.

babaanne1Babaanneden inciler

Tezgahtarın çamaşır alışverişi sırasında “Boxer mı vereyim?” sorusuna “Yok, benim kocam tanga giyer” diye yanıt veren ve slip demek istediğini bir türlü anlatamayan kişi benim babaannem değil değil değil….

babaanne2

 Babaannemin dişleri

Babaannemi takma dişlerini eline almış diş fırçamla fırçalıyorken bastım. “Babaanne, ne yapıyorsun, o benim fırçam! Neden kullanıyorsun? Sen isteseydin ben sana alırdım.” diye yakınmaya başladım. Babaannemse gayet pişkin bir tavırla cevap verdi: “Yavrum, fırçalıyorsam elimde fırçalıyorum, ağzıma mı sokuyorum sanki!

 babaanne 3Babaannenin de hayırlısı

Sırtımda ensemden başlayıp dik aşağı inecek şekilde bir yazı dövmem var. Elindeki Porçöz ve zımparayı sırtıma naif(!) dalgalarla sürüp, dövmeyi sileceğini söyleyen bir de babaannem…

 babaanne 4Yardımsever babaanne

Bilirsiniz yaşlılar genelde kendisine iyi gelen bir ilacı hemen konu komşuyla paylaşırlar. Benim babaannem de doktor torununun kendisine verdiği uyku ilacını, altın gününe gelen arkadaşlarına birer ikişer dağıtmış. Sabahına yaşlı teyzeler yine bizde toplanmışlar. “O ilacın adı neyse biz de alalım. Mışıl mışıl uyuduk sabaha kadar, sabah namazı da kaçtı ama olsun alalım biz yine de” diyorlar. İlahi babaanne! Daha önce de çocuklar için evde bulundurduğumuz bit şampuanını ilaçların arasına koymuş, ateş düşürücü şurup istemeye gelen komşuya veriyordu da son anda yetiştim. Bir gün mahalleli bizim yüzümüzden zehirlenmese iyidir.

 babaanne 5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.