Torun sevdalısı itirafçılarımız

Evlilik baskısıyla başlayıp, torun baskısıyla devam ediyor hayat. Ellerinden gelse gününe, saatine müdahale edecekler de gelmiyor Allah’tan. Yoksa geliyor mu? Tüm bu baskılardan sonra torun gelince bir de pabucumuzun dama atılma durumu olmasa her şey daha normal ilerleyebilir. İtirafçılarımız da torun sevgisini birazcık abartmış hatta birazdan daha fazla abartmış. Ortak konu torun olunca bize de itirafları bir araya getirmek düştü…

Torun

Pazar sabahı kahvaltı ederken annem torun istediğine söyledi. Masadan usulca kalkıp “Derhal anneciğim!” dedim. “Önce nikah, önce nikah!” çığlıklarıyla beraber kafama yastığı yedim. Kadınları mutlu etmek çok zor. Bu anneniz bile olsa…

 torun1Torun sevgisi

İlk kez dede olmuş bir arkadaşımın babası, bez paralarına para dökmekten o kadar bezmiş(!) olmalı ki torununun altına yaptığı son icraattan sonraki müthiş yorumu şu oluyor: “Ulan bu torun beze mi sı.ıyor, ağzımıza mı sı.ıyor belli değil valla!”

torun2Torun sevgisi

Torunlarını çeşitli şekillerde seven bir çok kişi gördüm ama “B.kumun b.ku” diye seveni ilk defa gördüm. Sevgide sınır tanımıyoruz vesselam.

torun3Torun torba

Ölmeden senin de çocuğunu görebilseydik” diyen anneme, işsizlikten girip su kaynaklarının tükenmesinden ve kirlenmesinden çıkarak, evlensem bile böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemediğimi anlattım. Dinledi ve sonunda bana katıldığını belirten cümlesini söyledi: “Öyle bir anlattın ki, olan torunları da tekrar içeri tıkasım geldi.

 torun4Verimsiz

Babam arayıp “Oğlum torun var mı, torun?” diye sordu. Ben de “Şimdilik yok baba.” cevabını verdim. O da “Verimsiz!” dedi ve telefonu yüzüme kapattı. Of baba safi stressin valla!

torun5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.