Trafik stresini ortadan kaldıran yurdum polisi itirafları

Trafik stresini ortadan kaldıran yurdum polisi itirafları Gün içerisinde en az bir kere içinde sıkışıp kaldığımız trafik işkencesi içinde çileden çıkmadan, evlerimize sağ salim varmamızı sağlayan trafik polisleri bununla da yetinmeyip yüzümüzü güldürebiliyor. Keskin Türk zekası ve mizah anlayışının otobanlarda vücut bulmuş hali olan polis anonslarıyla tanışmaya hazır mısınız?

1- Asabi Polis

Hareketli bir Bağdat Caddesi akşamında, polis abilerimiz rutin olduğu üzere devriye gezmektedir. Işıklarda müşteri bekleyen taksiye yaklaşılır ve; ”Ticari, bekleme yapma, devam et.” anonsu yapılır. Camdan eliyle “1 saniye” işareti yapan taksiciye, ikinci ve çok manidar anons gelir ardından; ”Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik!”

01

2-  Babacan Polis

Farkında olmadan polis arabasının önüne oturan genç arkadaşı, camı açıp “Yavrum orası rahat değildir, gel içeri, arka koltukta otur!” diye uyaran polis amcayı alkışlamamak haksızlık olur.

 

02

3-  Hazırcevap polis

Bir alkış da hız limitini aşıp radara yakalanan doktorun, “Acelem var memur bey, hastaya yetişmem gerek. O yüzden hız yaptım.” bahanesine karşılık, “Arkadaşlar, doktor beyin acelesi varmış; cezasını çabuk kesiverin.” diyen hazırcevap polis abimize gelsin.

03

4-  Dur polis

Arabayı kaçırdığım günlerin birinde ikinci defa aynı polis çevirmesine takılıyorum. GBT yapmaktan canı sıkılan yurdum polisinin, bütün günümü evde geçirmeme neden olan sözünü aynen aktarıyorum: “Bugün seni ikinci görüşüm, üçüncü de vururum.”

04

5- Kibar polis

Aracımın plakası ismimin harflerinden oluşuyor. Geçen akşam sol şeritten ağır ağır ilerlerken arkamdaki ekip otosundan şu sesleri duyuyorum: “Sinem Hanım, ben Hasan. Bir zahmet sağa geçerseniz sollama yapacağız.”

05

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.