Ukrayna Gezi Notları

Oralara gidiyorum dediğinizde kaşların kalktığı, doğal güzelliklerinden çok kadınları ve politik gelişmeleriyle tanınan Ukrayna’yı gezmekse aklınızdaki, ev eşrafının kadınlarını atlatmak ve bavul hazırlamak arasında kalan surede ülke hakkında kısa bir araştırma yapın deriz. Eh arastirmaniza da g-e-z-g-i-n ‘in itirafiyla baslamanizda yarar var bizce.

 

1) Bir Türk erkeği olarak Ukrayna’da bulunmak kendi oğlunuzla randevu evinde karşılaşmak gibidir. Seks dışında bir amaç için orada bulunduğunuzu göbeğiniz çatlasa da kimseye inandıramazsınız. Memleketimizin büyük küçük firmalarının pek çoğunun sözüm ona “bayii toplantıları” orada yapılmaktadır.

2) Sokaktaki insan, Türkleri (erkeklerini) sevmiyor. Kendinizi bir yabancı ülkede hissedemeyeceğiniz kadar çok Türk var

3) Kadınlar çok güzel ve giyinmek için değil daha çok soyunmak için giyiniyorlar.

4) River Palace dedikleri yer beş yüz kadının müşteri aradığı, üç yüz Türkün de aradığını bulduğu pazarlardan biri.

5) Micro Minyatür Müze, dünyada tek ve mutlaka görülmesi gerekir. Çıplak gözle bir şey görünmüyor, her şeyi mikroskopla görebiliyorsunuz. Bir iğne deliğine dizilmiş deve kervanından, toplu iğne başına işlenmiş satranç tahtasına, bir sivrisinek ayağında sallanan kanatlı prensesten, 2 mm’ye sığdırılmış ayrıntılı portreye kadar dudak uçuklatan pek çok eser sergileniyor.

6) Şehir orman kadar devasa parklarla süslenmiş. Bu yüzden, şehrin bittiğini düşündüğünüz yerde sanki yeni bir şehir başlıyor. Kendine “alan” bulan genç gruplar müzik ve dans gösterileri yapıyor. Devasa bahçelerin içindeki kiliseleri adeta rehabilitasyon merkezleri gibi. Ukrayna’da hayat ağır ve yavaş akıyor, insana yaşadığını hissettirerek. Kimsenin acelesi yok.

7) Oteller çok pahalı ve genelde yer bulmak çok zor. Bunun yerine apartman denen kiralık evler var.

8) Uçak bir buçuk saat sürüyor ve neredeyse sadece erkek yolcu taşıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.