Unutkan itirafçılarımız

Unutkanlık belli bir yaştan sonra normal sayılsada genç yaşta da bu vahim durumla karşılaşanlarımız var. İsim unutanlar, numara unutanlar en kötüsü de akşam ne yediğini unutanlar… İtirafçılarımızdada bu unutkanlık hat safhaya gelmişe benziyor. 5 itirafta onlar neleri unutmuş bakalım…

Unutkanlık işte

Hepimiz aynı apartmanda oturmamıza rağmen 7 torununun da adını devamlı unutup karıştıran annanem, 1 buçuk ay kaldığı yazlığımızda sitede bulunan tüm komşuların adını ezbere öğrenmiş… Alacağın olsun annane, bana hala ablamın adıyla hitap ediyosun, gerçekten pes…

 unutkanlık1Unutkanlık

İnsan yoğun olur, dalgın olur da, sıcak su dolu fincana çay koymayı unutup yarısına kadar içtikten sonra mı farkına varır?

unutkanlık2Unutkanlıkta çığır

Baş örtüsüz namaza durduğum çok oldu da, abdest alırken çıkardığım eteğimi giymeyi unutup da namaza durduğum hiç olmamıştı.

unutkanlık3

Başa bela unutkanlık

Yıllardır iş sebebi ile şehir dışında olan babamla ücretli televizyon yayını almaya gidiyoruz. Müşteri temsilcisi anket yaptıklarını belirterek babama bazı sorular sormaya başlıyor. “Kaç çocuğunuz var” sorusunda 1-2 dakika duraksayan babamın imdadına annem yetişiyor: “Benden 3 tane var. Sen hangisini sayamadın?”

unutkanlık4Unutuyorum

Unutkanlıkta çığır açıp annesini arayan ve “Anne, babamın bıyıkları var mıydı?” diye soran kişi ben oluyorum.

unutkanlık5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.