Velilerimiz ve itirafları

Hep öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi anlattık. Şimdi sıra birazda velilerimizde. Gerektiğinde ödev yapanından tutun da, veli toplantısında olay çıkartanına kadar hepsi bizde. Hatta yaptığı ödev beğenilmeyince okula gidip öğretmene kafa tutanı bile bizde! Umursamaz olanlar, umursama işiniz birazcık abartanlar, diğer velilerle rekabet halinde olanlar falanlar filanlar…Gelin İtiraf.com’un velilerine birlikte bakalım en iyisi!

Veli

Yurdum velisi gelmeyen çocuğunun özrünü ve ödevini Facebook’tan mesaj atarak bildirdi. Artık yorum yapamadım…

 veli1Velinle gel

Buluşmaya arkadaşıyla gelip beni sorgulamaya çalışan meşe palamudu arkadaşım, bari velini de getirseydin de “durumunu” konuşşaydık. Belki “olgun” birey olman yolunda küçük bir katkım olabilirdi.

 veli2Veli toplantısı

Yıllar önce üniversitedeyken, derse yetişmek için otostop çektiğimiz arabanın sahibi yol boyunca bize bir hocamızı sorup durdu. Başarılı ders anlatıp anlatamadığından, genel hal ve hareketlerine kadar her şeyini sordu. Tam okula geldiğimizde de hocamızın babası olduğunu söyledi. Bir hocam için ilk kez veli toplantısı yaptığımı bilsem daha neler derdim ama…

 

veli3Sayın Veli

Öğrencimin çantasına, ailesine iletmesi için “Sayın Veli” diyerek eksik olan birkaç okul malzemesini yazarak evine gönderdim. Ertesi gün öğrencim koşarak yanıma geldi, elindeki kağıdı babasının yazdığını söyledi. Cevap mı? “Sayın hocam, eksik olan eşyalar kızımın çantasındadır. Bir de benim adım Veli değil, Hüseyin!

 veli4Acil veli

Sevgili öğrencim, anladım baban itfaiyeci de neden iş telefonuna 110 yazıyorsun? Hadi yazdın, “Öğretmenim babam yangın çıkmadan orası aranmaz dedi” neden diyorsun?

veli5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.