Yanlış adresten dönen itiraflar

 

Ülkece milli meselelerimizden biri adres tarif edememek. Sol, sağ, U dönüşü derken adresi tarif edenin de, adresi alanın da aklı çorba olmaktan öteye gidemiyor maalesef. He tabii buna bir de bilmemenin ayıp olduğunu düşünerek, mutlaka tarif etme iç güdüsü eklenince ortamı varın siz hayal edin. Ya da gelin itiraflarımızı okuyup birlikte hayal edelim…

Adres

Babamla otobüs beklerken arabanı durdurup, onca insanın içinde, genelevi sormak için neden beni seçtin?

 4.1Adres tarifi

Bir iş toplantısı için gittiğim semtte yoldan geçen birine adresi sordum. Epey uzun olan caddeyi bana göstererek “Abi bu caddeden ana avrat dümdüz gidiyosun, caddenin sonundaki mavi bina” dedi. Ana avrat dümdüz gitmedim belki ama, gülmekten yıkıla yıkıla gitmişliğim vardır.

4.2Adres tarifi

Yön duygum ve tarif yeteneğim o kadar zayıftır ki; yolda yürürken biri bildiğim bir adresin tarifini isteyince önce koşarak ordan kaçtığımı hayal eder, sonra da dilimin döndüğünce anlatırım. Nasıl bir yardım etme aşkıysa benimki, nedense bilmiyorum diyemiyorum.

 4.3Adres tarifi

Bir toplantı için gittiğim semtte yolda birine adres soruyorum. El cevap: “Arabadan inin! Karşıdan geçecek olan minübüse binip X durağında indikten sonra kime sorsanız gösterir. Benden başka da tarif istemeyin.

 4.4Emily mi Emine mi

New York’ta adres sorduğum gayet güzel bir kız benimle bir kaç blok ileriye yürüyüp adresi gösteriyor ve teşekkürümle gülümseyip ayrılıyor. Ankara’da adres sorduğum Türk kızı ise “Amacın ne senin, oğlum bak git!” diye karşılık verip beni benden alıyor.

 4.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.