Yavuz hırsızı şaşırtan itiraflarımız

 

“Yavuz hırsız ev sahibini şaşırtır.” derler ama bazen yavuz ev sahiplerimiz de çıkmıyor değil. Olayın şokunu atlatıp karşı atağa geçmek büyük başarı vesselam. Hele bir de uyku sersemiyken… Tabii bütün ev sahiplerimiz aynı olmak zorunda değil bazısı da dünya yansa umru olmayan tipler. E hal böyle olunca kim yavuz kim değil biz şaşırdık gelin itirafları okuyup siz karar verin…

Hırsız

Aranızda benden başka, ne giyeceğine karar veremeyip bütün dolabı boşaltan sonra da aceleden toplayamadan çıkan, eve döndüğünde de yatak odasına girip çığlık atarak “Eve hırsız girmiş!” diye ağlayan biri daha var mı? Vardır, vardır, efendim… Kim dediniz?

91.1Hırsız

Gecenin bir vakti duyduğu sesleri hırsız sanıp, hırsızı korkutmaya çalışan eski kocam, beni dürtüp, yüksek sesle “Benim silahım nerede?” diye sormuştu. Uyku sersemi ben ise şaşkınlıkla ondan daha yüksek bir ses ile “Senin silahın yok ki…” diye karşılık vermiştim. Buyrun hırsız bey, altınlar solda ilk çekmecede. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa eski kocam ve ben de sağınızda kalıyoruz.

 91.2Hırsız var

İş yerinde son zamanlarda hırsızlık olayları baş gösterdi. Soyunma odasına girdim ve üzerimi değiştirdim. Ama ceketimi bir türlü bulamıyorum. İş yerinin güvenliği, genel müdürüm, teknik servis personelimiz altını üstüne getirdik, ceket yok. Cüzdanım, içindeki paralar, kartlar, hepsi gitti diye düşünürken garson arkadaşımız girdi içeri. Nasıl bir ceket aradığımızı sordu ve tarif ettik. ‘Eee Nemoy Bey, üzerinizdeki ceket değil mi o?” dedi. Hadi ben üzerimde diye görmedim, koca koca adamlar nasıl göremediniz o ceketi yahu?

 91.3Hırsıza davet

Hırsız girerse evdeki altınları bulamasın diye saklamıştım. Şimdi 2 gündür sakladığım yeri düşünüp tüm evi alt üst ettim ama hala bulamadım. Bir hırsız mı çağırsam eve acaba?

 91.4Bir Hırsız Bin Nasihat

Yan komşumuzun evine hırsız girdi. Annemin bu olayı duyunca ilk tepkisi “Yavrum her zaman söylüyorum, dikkat edin, takip edilmediğinizden emin olun, akşamları dışarı çıkmayın, çıkarsanız da üstünüze kalın bir şeyler giyinin…”

 91.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.