Yaza Hazır mısınız?

Yaz geldi çattı! Hava her ne kadar hafiften serin olsa da Haziran sıcakları kapıda. Peki siz hem fiziksel hem de ruhsal olarak yaza hazır mısınız?
Yaza hazırlık konusunda, Zodyaklı’nın önerilerini aldık. Sağlıklı yaşam konusundaki yolculuğunda Zodyaklı bize yaz için kılavuzluk ediyor.

sac-itirafitiraf.com: Madem tepeden tırnağa hazırlık diyoruz, o zaman saç ve makyajdan başlayalım. Bu konuda önerilerini alalım…
Zodyaklı: Saçlarınız ister uzun, isterseniz de kısa olsun. Hiç önemli değil, hatta boyu değil işlevi der geçerim. Önemli olan ve esas mesele, o saçların ışıl ışıl parlaması. Herkesin evde yapabileceği rutin bakımlar elbette var ama yaza başlarken iyi bir bakım yaptırmak saçları ipek gibi yapar. Ben Mehmet Tatlı Kuaför’e emanet ediyorum saçlarımı. Kesimi, bakımı, modeli, modası… Gözüm kapalı girip çıksam başım ağrımaz.
Makyaj konusunda da, beni bilen bilir, çok meraklısı ya da delisi değilim. Hatta olabildiğince doğal tonları, güvenilir içerikli olanları seçiyorum. Son zamanlarda, QNET’in Couleurs by QNET makyaj setini kullanıyorum.

coconutoilitiraf.com: Yüzüne gözüne, vücuduna bakım yapıyor musun? Özel sırların var mı?
Zodyaklı: Güvendiğim ellere kendimi emanet etmeyi seviyorum. Mesela Diri Güzellik Merkezi’ne girerim ve her şeyi unuturum. Çıktığımda bebek poposu gibi cildime hava bile değmesin isterim. Vücudum için de doğal bakım ürünleri kullanmayı seviyorum. Aslında bakım ürünü demeye gerek yok. Dümdüz Hindistan Cevizi Yağı’nı sürüyorum. Son zamanlarda popüler olması ve yaygınlaşmasından acayip memnunum. Hatta, kahvenize bir çay kaşığı atabilirsiniz Hindistan Cevizi Yağı’nı 😉

 

elbakimitiraf.com: Eller ve ayakların bakımı konusunda özel bir tavsiyen var mı?
Zodyaklı: Kadın ya da erkek ol, o ellerin ve ayakların bakımlı olsun arkadaş. Şimdi o ayaklar şıpıdı şıpıdı sandaletler giyecek, eller saçlarda dolaşacak… O zaman onlara iyi bakın… Güneşte kuruyan ayaklara da Hindistan Cevizi Yağı, ellere de bol bol nemlendirici ihmal edilmesin.
Manikür pedikür ise olmazsa olmaz, özellikle söylemiyorum bile 🙂

Zodyaklı’nın önerileri böyle… Siz de yaz bakım sırlarınızı yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz…

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.