Yazlık Misafir İzlenimleri

Yaz bitip, bütün misafirler evlerine dağıldığına göre artık darılmaca, gücenmece olmaz. Arkalarından dedikodularını yapabiliriz. Çok da dedikodu değil aslında, sonuçta herkes durumun farkında oluyor, illa sesli söylemeye gerek yok. Gelince gitmek bilmeyen, evin altını üstüne getiren misafirler burdaysanız sözümüz size, daha doğrusu darılmacayok’un sözü size!

 

Arkadaş, akraba vb. bir tanıdığınızın evine ya da yazlığına gidiyorsanız eğer;

1) Evin 100 m yakınına geldiğinizde, “Bir şey lazım mı?” diye telefon açmayın, zira hiçbir ev sahibi 1kg pirzola al gelirken demez. Özellikle canınızın istediği bir şey varsa kendiniz alıp gidin.

2) Gideceğiniz eve davet edildiyseniz eğer, ev sahipleri kalacağınız süre kadar hazırlık yapmışlardır, birkaç gün daha fazla kalalım demeyin.

3) Çocuklarınızın, 1.500 TL değerindeki oyun konsolunu bozmasına, parasal olarak değil ama emek verilerek büyütülen ve ağaç olmuş çiçekleri gövdesinden tutup sallamasına, evin tüm odalarındaki dolapları açıp karıştırmasına, tatlıları elleriyle yerken yerlere döke döke ev içinde dolaşmasına ve her istediğini alamadığınız için desibeli yüksek çığlıklar atmasına engel olup önlemler alın. Tüm bunları yapıp ortalığın canını okurken sizin yalnızca gevşek gevşek, “Ama çocuğum yapmaaa!” demeniz, ev sahiplerinin size tebessüm ederken içinden sizin hakkınızda, “Bir kaşık suda bu ebeveynleri nasıl öldürürüm!” diye düşünmesine sebep olabilir.

4) Çocuklarınızın kirli alt bezlerini ve altlarını sildiğiniz ıslak mendillerinizi mutfağa bırakmayın.

5) İçine girdiğiniz evin para ödediğiniz ve ödediğiniz paranın karşılığında hizmet almak istediğiniz turistlik bir tesis değil, sizi misafir eden bir tanıdığınız olduğunun farkına varın.

6) Misafir olduğunuz eve girdiğiniz andan en son çıktığınız ana kadar elini hiç bir işe sürmeyen, bir bardak çay bile doldurmayan, üstüne birde “Ay şunu da yapsak yesek.” diyen tiplerseniz bir daha oraya misafir olamayacağınızı bilin.

7) Sizi yolcu ederken ev sahiplerinin, “Ne iyi edip geldiniz, mutlaka yine bekleriz” demelerine hiç ama hiç inanmayın.

8) Bir sonraki gelmek istediğinizde o evde mutlaka ya bir misafir olacaktır ya da ev sahipleri gelmek istediğiniz tarihlerde il dışında olacaktır bunu çok iyi bilin.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.