Yollarımızın çilekeşi, muavin itiraflarımız

Yollarımızın kralı şoförlerdir, onda hemfikiriz ama bir de gizli kahramanlarımız var. Kim mi onlar? Yol boyunca çayımızı, kekimizi eksik etmeyen muavinlerimiz. Yol uzun ve yorucuysa göz ucuyla gözetleriz hep gelişlerini. Bazıları şirin mi şirin, bazıları da huysuz mu huysuz! Hele atarlandıklarında hiç çekilmiyor kaprisleri. Biz de az değiliz şimdi doğruya doğru. Durum böyle olunca da zıtlaşmadan doğan itiraflar birbir düşüyor elimize bize de yayınlamak kalıyor haliyle…

Muavin

İstanbul’dan İzmir istikametine giden değerli turizimin değerli muavini; Susurluk’ta gecenin bir yarısı tüm yolcuların ısrarla; “Kardeşim yolcular eksik, bekleyin.” demesine rağmen “Yok ya arkada çok otobüs var atlarlar birine.” dedin ya, seni nasıl tanımlayıp itiraf.com ahalisine sunacağımı bilemiyorum ama anladılar onlar…

48.1

Süper muavin

Balık istifi yaptığı otobüse kendi binemeyerek bir sonraki durağa kadar koşarak gelen, kan ter içinde, gücünün son damlasıyla hala “Hadi boş araba, boş araba!” diye müşteri avlamaya çalışan muavine alkış yok mu?

48.2

Babaannem

Haftaya İngiltere’ye gidiyorum. Canım babaannem sıkı sıkı tembihliyor: “Uçakta hasta olma, üşürsen muavine kaloriferi yaktır. Çok sıcak olursa camı açtır!”

48.3

İkna yöntemi

Sevgili muavin kardeşim, tamam, yol kısa olabilir, geç kalmış da olabiliriz, hatta yola çıkalı henüz 1 saat geçmiş de olabilir… Peki bütün bunlar midesi bozulmuş kazık kadar bir adamın ilk benzinlikte durmayı talep etmesine engel mi? Değil. O zaman neden durmuyor bu otobüs? Neden zaten magmada olan kişi “Bak burada da durmazsak aha şuraya bırakıyorum!” demek zorunda bırakılıyor? Neden bunu yan taraftaki kızlar da duyuyor? Alacağın olsun e mi?

48.4

Uyandırma servisi

Yolculuğun daha başında muavine “Güzel evladım, yiyecek içeçek filan dağıtırsan ve ben o sırada uyuyor olursam, hiç çekinmeden uyandır yoksa sana hakkımı helal etmem.” diyen yurdum insanından başkası değildir.

48.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.