Yorgunluktan bitap düşüren itiraflar

 

“Hayat beni neden yoruyosun” diyerek bir Serdar Ortaç girişi yapmak ne kadar doğru olur bilemeyiz ama bizim ve anladığımız kadarıyla itirafçılarımızın da tam olarak ruh hali bu! Yaz sıcakları, iş, güç derken hepimiz hayli yorulduk. Buradan tatilde olanlara selam olsun. Biz yorgun itirafçılarımızın derdine ortak olalım…

Yorgunluk zor

İleride çocuğum olmaz korkusuyla, annemin de guatr hastası olmasından ötürü test yaptırmak için doktora gidiyorum. Doktor neden böyle bir test istediğimi sorduğunda birkaç ay sonrası için çocuk düşündüğümü, annemin de guatr olduğunu bunun için de test yaptırmak istediğimi aynen aktarıyorum. Doktor hanımın beni gülmekten çatlatacak sorusu geliyor aynen yazıyorum: “Peki annenizin çocuğu var mı?

yorgun1Yorgunluk abidesi

Annem hiperaktif denebilecek bir kadındır ve en sevdiği şey de çarşı, pazar gezmek. Geçirdiği ciddi bir rahatsızlık sonrası, kendini ne kadar bitkin hissettiğini şöyle ifade ediyor: “Bana 1.000 TL verseniz ve git bunu harca deseniz, evden çıkacak halim yok, o kadar yorgunum!”

yorgun2Yorgunluk

Perdeleri ve halıları yıkanması için fabrikaya verdik. Eve düzenli olarak gelen kadınımız derin temizliği yaptı. Akşama doğru siteden komşum telefonla arayarak, ”Elmacım çok yoruldun bugün gel kahveni ben yapayım sana.” dedi. Gerçekten bizim bahçeden yan bahçeye giderken nefes nefese kaldım. İyi yorulmuşum be!

 yorgun3Yorgunluk

Çok hareketli ve yorucu bir günde, kucağımda bebekle, yine de gülümseyerek kocamın iş yerine giriyorum. Merhaba dediğim herkes önce gülümsüyor, sonra kızarıyor, sonra da arkasını dönüyor. Bebeği severlerdi, kimse bakmıyor bile, Allah Allah, neler oluyor derken kocamın odasına çıkınca durum anlaşılıyor: Emzirme işlemi sonrasında çok açık kalan çıtçıtlar! Sonrasında gözlerinden ateş çıkan bir koca ve olayı değerlendiremeyecek kadar yorgun bir ben kalıyoruz ortada.

yorgun4Yorgunluk

Yoğun iş temposundan sonra paydos edip durakta otobüs bekliyorum. Otobüs geliyor ve x hattına biniyorum. Son anda otobüse binmiş olan bir adam araç hareket ettikten sonra “Bu otobüs y otobüsü değil mi?” diye soruyor. Olmadığını soyluyorum. Yanımızda duran kız da ”Ben de y diye binmiştim’‘ diyor. Ona da yanlış bindiğini soylüyorum. Üçümüz de şüphe içinde hattın koduna bakıyoruz ve ben ilk durakta iniyorum.

yorgun5

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.