‘Yurdum insanı’ itirafları

Her milletin kendine has tavrı, duruşu vardır. Ama bizim kadar sıcak kanlısı, anında samimiyet kuranı ve  olayları ters düz edip anlayanı yoktur diye düşünüyoruz. İşte bu yüzden de ‘yurdum insanı’ diye bir kavram çıkmış ve milletçe üstümüze yapışmış. O zaman 5  itirafta yurdum insanına bir göz atalım.

Yurdum insanı

Muayene ücretini isteyen sekreterimize ”Bir bakalım, girip çıkalım, ondan sonra beğenirsek ödeyeceğim’‘ diyen aklı güzel amcam, ne güldürdün bizi ya.

 insan1Yurdum insanı

Arkasından yaklaşıp ”Memleket neresi hemşerim?” dediğim kişinin Türk olduğunu ne simasından, ne duruşundan ne de başka bir şeyden anladım. Güvenlik kameralarına bakarak saç taraması mı? Olur o kadar…

insan2Yurdum insanı

Kalkmakta güçlük çekiyorum, beni uyandırır mısın?” diye soran kişiye; “Yarın kaldırayım ama öbür gün telefonunu kurarsan kalkabilirsin” dediğinizde, ertesi akşam telefonunu kurup sizin elinize veriyorsa bilin ki Karadeniz’desinizdir.

insan3Yurdum insanı

Norveç somonu almaya gittiğim balıkçıya; “Ne zaman geldi bunlar?” diye sorduğumda “Abi bizde balıkların hepsi günlüktür, taze taze gelir!” dedin ya, kendimi İskandinav yarımadasında yaşıyormuş gibi hissettim! Sağolasın…

insan4Yurdum İnsanı

Banka şubesine gelen yaşlı teyzenin ekstrelerini sorması üzerine, sen mailini sorarsan o da sana, “Estağfurullah evladım benim hiç bir şeye meyilim yok!” diyebilir. Üzmeyelim yaşlı teyzelerimizi, meyilim yok diyorsa yoktur!

insan5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.