Zodyaklı’dan Yaza Hazırlık Rehberi

zodi2Herkese hello,

Bahar tatlı tatlı gelmişken, montları, kazakları sandıklara kaldırmışken aynaya bir de bakıyoruz ki, löp diye fışkırmış yağlarımız mevcut! Hemen internette “yaza hazırlık” başlığı altındaki yazıları okumaya başlıyoruz.

“2 ayda 30 kilo nasıl verdi?”

“Bu su mucizevi su! İç ve mankene dönüş”

“1 ayda 5 kilo verdiren mucizevi diyet”

Şimdi sizi üzmek istemem ama bunların hepsi uydurma. 1 ayda 30 kilo veren kadın muhtemelen sağlık sınırının üzerinde kiloya sahiptir, çok kilo her zaman hızla gider. Bundan 3 sene önce radikal bir kararla sigarayı bıraktım ve 6 aylık bir sürede 12 kilo aldım. Hayatımın en kabus dolu günlerini yaşıyordum. Hemen spor salonuna yazıldım, ağırlıkları adeta bir Amerikan güreşçisi edasında kaldırıyordum, squatın anasını ağlatıyordum. Ama maalesef ki, 1 kilo dahi veremedim. Çünkü bütün bunları yaparken aynı zamanda, gecenin 3’ünde tatlış bir çekirdek aileyi doyuracak kadar makarna yapıp hüpletiyor, gazozun içerisine renk versin diye jelibonları atıyordum. Üzerinden 1 sene geçmişti ve artık Ronaldo gibi bacaklarım, Halit Ergeç gibi sakallarım oluşmaya başlamıştı. O aşkla artık nasıl testesteron bastıysam kendimi Bekir gibi hissediyordum. Ne yaparsam yapayım iştahımı kesemiyordum. Tek düşündüğüm şey yemekti, inanın bana ben hoşlandığım adamı dilli kaşarlıyı düşündüğüm kadar düşünmemiştim…

zodyakli-magma1Bir gün, markette çikolatalar büsküvilerle dolu sepetimle ilerlerken, zamanında birlikte çalışma fırsatı bulduğum Mehmet Aslan’la karşılaştım. Şimdi ünlü gördün mü selam vereceksin, yapacak başka bir şey yok, kafanı çeviremiyorsun adam ünlü sonuçta. Selam verdim adam beni tanımadı. Sonra tanıdı ve “Yuhh sana nolmuş böyle balinaya dönmüşsün” dedi, o gün hırsımdan 2 büyük pizzayı gömüp, ölümcül bir diyete başladım.

Tam 4 kilo verdim, kendime olan güvenim fullendi. Kasım kasım kasılıyorum… Tabii ki bu kilo verme rahatlığıyla yeniden yemeğe abandım. Ben kendimi zayıf ve tatlış zannederken, Şükrü Özyıldız’la karşılaştım. Yine bir ünlü, yine bir facia. Dostu bilmem ama ünlüler acı söylüyor arkadaşlar. Adam beni gördü ve “Sen napmışsın kendine” diye acı dolu sözlerini söyledi. Boğazım düğümlendi, kafamın içinde “Gesi bağları” çalıyor neden bilmem. Yıkılmış bir vaziyette, Rambo’nun dirilişi gibi yeniden ayağa kalkıp, derin bir nefes aldım.

Yeme gülüm, yeme annem...
Yeme gülüm, yeme annem

Bu kez gerçekten Mars’ta yiyecek yemek bulamamışlar gibi, tek lokma pizza yemeden hayatıma devam ettim. Ve buna rağmen tam 1 sene sonra eski kiloma yeniden döndüm. Uzun uzun anlattım ama kısaca özetlemem gerekirse, bizzat edindiğim tecrübeyle “kısa sürede kilo verme” olayı kesinlikle kandırmaca. Arzu ettiğin rakamı tartıda görsen bile, vücudunun o rakamı kabullenmesi ve o rakama uygun görünmesi uzun zaman alıyor. Bu yüzden gerçekten kilo ile sorun yaşıyorsanız, internette zaman kaybetmeden bir diyetisyen ile görüşmenizin faydalı olacağını düşünüyorum. Ama yalnızca kışın biraz abartmış, kendinizi biraz salmışsanız. Öyle abartmayacağınız kadar bir şişkinliğiniz, pantolonunuzu giydiğinizde yanlardan hafif taşan tontikliğiniz varsa, Cizenbayan’ın tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. Ben şu an onu uyguluyorum ve kafama oldukça yattı, mantıklı geldi.

Buraya tıklayıp ulaşabilirsiniz!

Şimdi ise geldik işin civcivli kısmına…

Sizler için “yaza hazırlık paketi” hazırlıyorum. İçine sürpriz hediyeler koyuyorum, hepsini bizzat kendim seçtim! Bu güzel hediye paketini kazanmak için yapmanız gereken tek şey şu an kaç kilo olduğumu tahmin etmek ve yorum olarak yazmak! Bunun için fotoğraflarıma bakabilirsiniz ama size bir ipucu vermem gerekirse 36-38 beden arasında gidip geldiğim bir yolculuğum var!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

22 Comments

  1. Bence 36-38 beden arası ise 60 kilo falan olabilir yada vazgeçtim 62 ya kesin tutturamam ama 62 çok ponçik bir sayı☀

  2. Bence hiç de şişman görünmüyorsun 😄 ve yine bence bu kilonun çok fazla olmadığını belirterek 62 diyorum 🙏

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.