Zor günlerimizin dostu taksicilere, itiraflarımızdan bakalım

 

Ne zaman kıyıda köşede bir yerde başımız sıkışsa imdadımıza onlar yetişir. Geceleri yaptığımız kaçamağın, gündüzleri çevirdiğimiz her gizli işin de tek tanığı yine onlardır. Kimlerden mi bahsediyoruz tabii ki ülkemizin bir nevi gizli ajanları taksicilerden! Hoş sohbetleri bazen kafa açsa da, zor günlerimizin dostu taksicilere itiraflarımızdan bakalım.

Taksici

Trafikte sebepsiz yere bir şeylere sinirlenip, el-kol hareketi yapıp arabanı benim arabamın önüne kırıp el frenini çekip arabandan indin, söylene söylene hızla gelip şoför mahalinden benimle tartışarak camdan içeri kafanı sokmanla birlikte arabada bulunan basketçi arkadaşlarımı gördükten sonra “Anaa yanlış araba ya.. Bu değildi benim sinirlendiğim araba” deyip sırıtarak özür dilemeyecektin sevgili taksici kardeş. Zibidilik yaptın madem sonuna kadar gidecektin.

 38.1Taksici

Haftasonu arabam sanayide olduğu için taksiye binmek zorunda kaldım. Bindiğim taksinin şoförü genç bir bayandı. Bir süre sonra dikiz aynası ile oynayıp beni daha rahat görmek için uygun açı aradığını farkettim. Eski Türk filmlerinden gördüklerime göre kadın bana açık açık kur yapıyordu. Yolculuk boyunca hatun dikizden bakmaya benim de özgüvenim tavan yapmaya devam etti. Fakat kurduğu son cümle benim bulutların üstündeki özgüvenimi magmanın dibine kadar sokmaya yetti: “Abicim koltuğu ortalamasak diyorum. Kafan yüzünden arkadaki trafiği göremiyorum…”

 38.2Taksici

Ortaköy’de neredeyse hiç ilerlemeyen trafikteyim. Yanımda duran taksinin şoförüne “İstinye’ye gidecektim. En kısa yoldan nasıl gidebilirim?” diyorum ve yurdum taksicisi cevaplıyor. “Gençliğine yazık etme, sen buradan geri dön evlat.” Eyvallah abi…

 38.3Taksici Halüsinasyonu

Hayatı boyunca taksicilikten başka hiçbir iş yapmamış abimize neden işi bıraktığını soruyorum; “80 kilometre hızla giderken elini kaldırmış bir kadın müşterinin önünden geçtim. Ani fren yapıp geri döndüm. O kadının panodaki reklam afişi olduğunu anlayınca işi bırakmam gerektiğine karar verdim” diyor.

 38.4Derviş, dervişin fikri ve taksici

Hayatımda yaşadığım en uzun cinsel aradan sonra gelen telefonla evden fırladım ve taksiye bindim, o an nasıl bir heves yapmışsam taksicinin “Nereye gidecektiniz?” sorusuna “Sevişmeye!” deyiverdim. Bununla kalsa gene iyi; taksici abimizin “Belinize kuvvet de, hangi semtte sevişecektiniz?” sorusuyla bir anda lavlar içinde yandım yandım kül oldum, o yol bitmedi, zaman geçmek nedir bilmedi.

 38.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.