Çarpılmamak için

Umreden dönen ablamın valizlerini açarken, bir valizin tamamının alışveriş yaptığı mağazaların poşetleriyle dolu olduğunu gördüm. Bu çöpler ne böyle diye sorduğumdaysa, kafama şamar atarak; "Sus çarpılıp kör olacaksın, onlar çöp değil bak hepsinin üstünde ayet yazıyor!" diyerek beni susturdu. Sustuğuma yanmıyorum da çarpılmamak için poşetleri öpüp 3 kere başıma koyduğuma çok içerliyorum!

Şans bana gülmedi

Okulun kapısında karşılaştık. Önce ikimiz de sola gittik. Sonra ikimizde sağa gittik. Bir birimize çarpıştık. Elindeki evraklar döküldü toparladım ona uzatarak bir birimizden özür diledik. Gülümsedik. Tamda filimlerdeki gibi romantik bir durumdu. Ne olurdu ikimizde aynı cinste olmasaydık.

Yalnızlık

Sabahları seni alarm sesinden başka uyandıran kimse yoksa, uyandıktan sonra yatağın bir köşesinde elindeki çorapla tarlası yanmış köylü gibi dakikalarca düşünüyorsan, dibine kadar yalnızsın...

Züğürt

Her zengin olma hayali kurduğumda; güzel bir duş aldıktan sonra, bir viski kadehine biraz su koyup bornozumla evin içersinde volta atıyorum. Bunu yapanın, bir tek ben olmadığımı söyleyin de içime azıcık su serpilsin!

Yardımsever

Kızımın günlerdir harçlıklarını, okulunda bulunan UNICEF kuruluşunun kumbarasına attığını öğrendiğimde ona, bu davranışından dolayı onunla gurur duyduğumu söylemiştim. Dün televizyonda tedavi olacak parası olmayan hasta bir çocukla ilgili çıkan habere ağlayarak; "Bugün haçlığımı kumbaraya atmak yerine tost aldım, bugün de tost yemeseydim param çocuğun tedavisine yetebilirdi." dediğinde, çocuk gibi onunla ağladım. Yardımsever kuzum benim!

3 Kuruş'a 5 köfte

Telefonda 3 liraya ekmek arası tavuk döner siparişi veren arkadaşımın, dönerci ustayla konuşmasını aynen aktarıyorum; "Usta birgün de dediğimi yapın artık. İçine bol domates, marul, turşu, patates, ketçap ve mayonez koymayacaksan gönderme siparişi." "3 liraya karnını mı doyuruyorsun, yoksa pazar alışverişini mi görüyorsun?" diyerek telefonu arkadaşımın suratına kapatan sevgili ustacığım, bu ayar arkadaşımın karnını 3 gün doyurur demedi deme!

Çok şanslıyım

Sabah kahvaltı için fırında aldığım sıcak ekmeği böldüğümde içinden 30 cm civarında ip çıkıyor. Ekmeği alıp fırına gidiyorum ve durumu yetkiliye bildiriyorum. "Aa sana mı çıktı? Al bir ekmek kazandın!" diyerek ekmeğimi poşete koyuyor ve "Yine bekleriz, bol şanslar abi." diyor. Ben mi ne yapıyorum? Tıpış tıpış fırından çıkıyorum. Hem de kazanmanın mutluluğuyla. Safım çok safım ve şu an magmayı en çok ben hakediyorum!

Bedava sanmıştım

Teknik becerimden dolayı, modemini kurup şifresini belirledikten sonra bir ay internetini bedava kullandığımı sandığım yan komşum, bugün zile basarak; "İnternet faturasını yatıracağız 30 lira lütfen!" dediğinde cebimdeki son 50 lirayı uzattıktan başka çarem kalmamıştı. Muhakkak biri ispiyonladı, yoksa nereden bilecekti?