Bencil

Tatile giden, hayat dolu yaşlı teyzemiz güya helalleşiyor; "Hadi çocuğum, hakkınızı helal edin. Hayat bu, siz ölürsünüz ben göremem veya siz kör olursunuz beni göremezsiniz..."

Kıskançlık

Bugün karnesini alan kızım bana; "15 gün çok uzun bir süre, okulumu çok özleyeceğim" dedi. Teselli verme bahanesiyle sarıldım sarılırken canı acısın diye fazla sıktım. Ben bir babayım. 15 günü çok uzun bir süre geliyorsa kesin sevdiği biri var okulda.

Fazla merak

Evimde elektrikli diş fırçasını gören ablam; "Bunun tuvalet fırçası olanı da var mı?" dediği günden beri, manuel diş fırçası kullanıyorum.

Çarpılmamak için

Umreden dönen ablamın valizlerini açarken, bir valizin tamamının alışveriş yaptığı mağazaların poşetleriyle dolu olduğunu gördüm. Bu çöpler ne böyle diye sorduğumdaysa, kafama şamar atarak; "Sus çarpılıp kör olacaksın, onlar çöp değil bak hepsinin üstünde ayet yazıyor!" diyerek beni susturdu. Sustuğuma yanmıyorum da çarpılmamak için poşetleri öpüp 3 kere başıma koyduğuma çok içerliyorum!

Şans bana gülmedi

Okulun kapısında karşılaştık. Önce ikimiz de sola gittik. Sonra ikimizde sağa gittik. Bir birimize çarpıştık. Elindeki evraklar döküldü toparladım ona uzatarak bir birimizden özür diledik. Gülümsedik. Tamda filimlerdeki gibi romantik bir durumdu. Ne olurdu ikimizde aynı cinste olmasaydık.