image description
Erkek, 38, İstanbul

Bir umuttur yaşamak

İş yerimin karşısında, oturduğu binanın bahçesine kendi imkanlarıyla çekyat, masa, sandalye, televizyon ve hamak koyarak semaverde çay yapıp satan amca; yağmurda, soğukta ve sıcakta hiç müşterin olmamasına rağmen gece yarılarına kadar bekliyorsun ya; içten içe sendeki umudu kıskanıyorum bilesin...

Çok geciktirmiş

Geciktirici spreyi sıkıp hemen ilişkiye girmeye çalışırsan, ortada; ağzı uyuşup derdini anlatamayan bir hayat kadını, tüm enerjisi ile uğraşıp kıpkırmızı olan ve sonuca varamayan bir sen ve aylarca dalga geçen bir şantiye ortamı olabilir. Ah be güzel arkadaşım senin neyine gerek, geciktirici sprey!

Cenaze namazı

Neymiş efendim, hiç tanımadığınız birinin cenaze namazına gidince imam, "Merhumu nasıl bilirdiniz?" diye sorunca, "Ben tanımıyorum ki nereden bileyim" denmezmiş. Yoksa cemaat kıkırdamaya başlarmış, sizi de bir güzel oradan kovarlarmış. Ben yaptım, siz yapmayın!

Tavla

Ablamla karşılıklı tavla oynarken yeğenim gelip; "Dayı oyunu kim kaybederse, onun internetiyle tabletime oyun indiririm"dedi. Biz mi? Tabii ki berabere kaldık.

Ramazan davulcusu

Çağa ayak uyduran Ramazan davulcularımız, artık sokakları arabayla dolaşıyorlar. Sokağın bir başında tokmak sesi geliyor, bir de sonunda. Sanırım bu gidişle bizim de bahşişleri EFT yoluyla göndermemiz gerekecek.

Borç

Her kandil ve cuma günleri mesaj atan arkadaşa bana olan borcunu ödemesi için rica ederek mesaj attım. Arkadaş mesajları kesti. Demek her şey geri isteyene kadarmış...

Takı töreni

Sokakta görse tanımayacak kadar samimi(!) olan arkadaşımın ısrarına dayanamayıp söz veren ben. nikah için 40 km yol giden yine ben, takısının az olduğunu görüp üzülen ben, takıyı 50 TL'den 200 TL'ye yükselten ben, nikah salonundan çıktıktan sonra cüzdanına bakıp ''Allah benim belamı versin'' diyen yine ben!