Sevgi

Hastanede annemin başında beklerken yan sedyede yatan ve refakatçisi olmayan hasta adam, çocuğunu arayıp; "Geç oldu oğlum, istersen ben masal anlatayım telefonda sen de uyu." demekle yetinmeyip üstüne bir de; "Senin okuman çok iyi oğlum, yazını da düzelteceğine inanıyorum. Sen her şeyi başaracak güçtesin!' dedi ya, bütün gece neden benim böyle bir babam yok diye kendimi sorgulamama neden oldun ama iyi ki varsın, iyi ki senin gibi babalar var

Keşke

Kuzenler ve kardeşlerle kocalarımız olmadan kız kıza toplandığımız bir gece, çok eğlendiğimizi gören annemin yaptığı yorum herkesi derin bir sessizliğe sürükledi; "Aslında hiçbiriniz evlenmeyecektiniz. Böyle mutlu mesut yaşamaya devam edecektiniz." Sonuna kadar haklıdır, tespitin dibini yapmıştır.

Baba

Sevgili @kendiprenses ; babamı görmeyeli tam 12 sene oldu. Bıraktığında 10 yaşındaydım. Koca bir hayata göğüs gererek, yeri geldiğinde aç, yeri geldiğinde 20 saat çalışarak kardeşlerim ve annemle ayaklarımızın üzerinde durduk. Ve hepimiz başarılı olduk. Evet bazen çok özlüyorum, gizli gizli ağladığım zamanlar da oluyor, hatta bir kere görsem diye dua da ediyorum ama aslolan, içimde bitmeyen ve bitmeyecek olan babasızlık acısı. Görsem de şu saatten sonra sarılmam artık, zira bu kadar acıyı hiçbir sarılma geçiremez.