Katıksız bedevi

Şehir merkezine bir saat uzaklıkta olan bir ilçeden gelebilmek için laf olsun diye çektiğimiz otostopta lüks, iyi giyimli, yakışıklı bir ilaç mümessili durdu mu? Durdu. Üç arkadaş bindik mi? Bindik. Amasyalı olduğundan, Ankara'da yaşadığından, hangi firmada çalıştığından konuştuk mu? Konuştuk. Eski kocamın, yeni hayatındaki ev arkadaşı çıktı mı? Çıktı. Bedevi miyim? Tartışılmaz.

Babasının kızı

Grip olduğunda profesöre muayeneye giden abimin, eline kıymık battığında; "112'yi arayın!" diye ortalığı ayağa kaldıran bir kızı var. Armut diyoruz, dibi diyoruz...

Büyük adam(!)

5 yaşındaki kız yeğenim bilmiş bilmiş cevap verince, gülerek; "Büyük adam olacak bu cadı" diyorum. Annem hemen atlıyor: "Sen de küçükken böyleydin ama bir b.k olamadın!"

Yemek

Restauranta gittiğimizde bir elinde çatal bir elinde bıçak; "Ben sikender yiceeeeeem...!" diye bağıran ve hatta üstüne bir de heceleyen, dinazordan kırma, insandan doğma bir yeğenim var.

Yine Aynı Yerde

itiraf.com ile tanışma zamanım tam 12 yıl önce. Yani buralar o zaman dutluktu. Bir sigara yakıp geçmişi düşündüğüm şu anda aklıma son bir kaç yıldır siteye hiç girmediğimi ve yazmadığımı farkettim. Acılarıma sevinçlerime kızgınlıklarıma ortak olan itiraf.com... Her şey hep en başa dönüyor... Ve ben artık kendimle baş edemiyorum...

Sultan

Şu saraya sultan olsaymış keşke... "Sen bizim gönlümüzün sultanısın validecim!" diyorum, yüzünü ekşitip; "Zevzek, hangi sultan yemek yapıyor, ütü yapıyor?" diye soruyor. Off anne yaaa!

Çaylaaar

İnce bellide çay içmeyi çok seven ben, sıcak olan havalar; buzlu çayı ince belliye koyup içen bünyem... Saygılar bünyemden.

Mutluluk

Yirmi dört saatlik nöbette, ayaklar şişmiş, gözler uykusuzluktan çökmüş, açlıktan ölmüşken koca dayağı yerken bilinci kapanan yirmi sekiz yaşındaki güzelliği geri döndürmek için iki saat kırk beş dakika uğraşmak ve kalp ritminin düzene girmesiyle "Geri döndü" çığlıklarıyla yoğun bakıma sedye itmektir mutluluk...

Evdeki hesap

Dört yıl önce boşandığımda hesaplarıma göre borçlarımı bir yılda bitirmiş ve arabamı almış olacaktım. Hala aynı hesabı yapıyorum. Bir de bana istikrarsız derler, halt etmişler!