Olmaz Ol(a)maz Demeyin

Ağda yaptırdıktan sonra eve gidilir, güzel bir duş alınır. Duş jeli, kremler, parfümler derken en değişik ve en güzel iç çamaşırlar giyilerek koca beklenmeye başlanır. Sonra birdenbire regl olursunuz ve ortopedik terlikler, yün çoraplar, altta üstte çamaşırlar kocanızı karşılarsınız. Sonuç olarak kocanız; "Ceremesini biz çekiyoruz, kaymağını regl yiyor!" der, size de kal olmak düşer...

Uçtu Bir Ara

Yürüyüş yaparken karşımdan gelen, fit vücutlu, yakışıklı, saçlarını sallaya sallaya yürüyen, hatta spor ayakkabılarına gözüm takılan beyefendi; valla benim nazarım değmez. Önünüze bakmazsanız yere 1.80 kapaklanırsınız öyle. Bana suç bulmayın lütfen. Herkes gülünce ben de güldüm.

Canım Benim Ya

Sevgili kayınvalideciğim; yaptığın yemeklerin dilden dile dolaşması, kimsenin senin gibi yemek yapamayacağını yedi düvelin bile söylemesi üzerine merak edip araştırdım. Sonuç mu? İki yıl boyunca gittiğin aşçılık kursu pek bir işe yaramış. Şimdi bunu tüm komşularımıza ve çevremize yaymaya başladım canım benim, hadi hayırlı olsun hepimize.