image description
Kadın, 30, Edirne

Bendim Ben

Kalabalık arkadaş ortamında; Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat'ı bir çırpıda, T.şak-ı Talat ve Fitnat olarak haykıran bendim. Dilimi sırtlandım, magmaya doğru gidiyoruz bakalım....

Yokmuş

Dalgınlığın son noktasının olmadığını; yaptığım 7 TL'lik alışverişten sonra 7 TL'yi kendime, cüzdanı ise satıcının eline bırakıp dükkandan çıkmaya çalıştığım an anladım. Bu defa sınırları çok zorladım. Şimdi cüzdanı geri aldım ve magmaya bir taksi çevirdim.

Yanlış Alarm

Gecenin bir yarısı acı acı inleme seslerini duyup yardımına koştuğum köpeklerin aslında acı çekmeyip birbirlerine kur yaptıklarını görmek pek de hoş olmadı...

Kutsal Meslek

Öğretmen olmak, yeri geldiğinde zihinsel engelli bir öğrencinizle -kendine ve arkadaşlarına zarar vermemesi için- 40 dakika boyunca el ele tutuşup göz göze bakışmayı gerektirirmiş.

Kutlayın Beni

23 Nisan sonrası arabamın bagajına hızla yöneldim, topuklulardan kurtulup spor ayakkabılarıma kavuştum ve mutlulukla bagajı kapattım. Bagajı kapattığım an araba anahtarımın bagajda, arabamın yedek anahtarının 20 km ötedeki evimde, evimin yedeği olmayan anahtarının kilitli kalan arabamın içinde, kendimin de magma yollarında olduğunu fark ettim ama zamanı geri alamadım.

İyi Saatte Olsunlar

Komşuya geçerken kapattığım elektrikli süpürgemi eve döndüğümde çalışır halde bulduğum gece uyurken garip bir müzik sesi işittim ve ses çok yakınımdan geliyordu. "Süpürgeden sonra sıra telefonuma gelmiş, bu şarkı da bende yok ki!" diye korku içerisinde nefesimi tuttuğum an anladım, o müzik benim canım nefes sesimmiş. Bir de horlasam "İyi saatte olsunlar davullu zurnalı eğlenmeye gelmişler!" deyip arkama bakmadan sokağa fırlardım, herhalde.

Tırlı hava

Genelde gençler hoşlandığı kızı etkilemek için arabayla gezer, tozar. Kardeşim ve arkadaşı ise bu işi "tır"la yapıyor. Çok etkileyiciler canım, çok.