image description
Kadın, 33, Yurtdışı

Boşanma İtirafları-2

Boşanma ve hemen sonrası izlenimleri: 1- Boşanmanın hemen sonrasında inanılmaz bir boşluk ve plansızlık hissi kaplar insanı. 2- Yeni kurulacak hayatın barınma iş çocuk gibi koşullarını sağlama ile geçen koşturmacalı ama kısa bir süreç. 3- Daha sonra evlenme ile birlikte yarım kalan işlere sarar insan. Boşa çaba, eski olmaz çünkü. 4- Eski kocanın evlendiğinin öğrenilmesiyle start alan, aç gözlü flört evresi ve hala eski kocanın düşünüldüğünün fark edilmesi ile başlangıçta yaşanması gerekirken ve bu aşamaya kalan derin depresyon. (takriben birkaç ay) 5- Tekrar başlayan gerçek, tekrar yuva kurma, yeniden deneme ve flört evresi. Bir minikle yaşayacak olmaktan kaynaklı evlilik saplantısı ve tedirgin. 6- Birileri ile deneme ve erkekleri çeşitli kategorilere sokmaya başlama. Karşılaşılan her er kişiyi bir kategoriye sokma ve bu ön yargı ile davranma, doğru kategori için birileriyle tanışmaya umutla devam etme evresi. 7- Final evresi, tek tip erkek olduğunun anlaşılması ve yaşanılan evlilikten geriye sevemeyen, sevilemeyen bir kadının kaldığının kabulü. Bu aşamada huzurlu bir yuvaya ilişkin umutlar da yitirilmeye başlanır.

Boşanma izlenimlerim Vol 1.

Kendisi avukat olan birinden boşanma izlenimleri; 1) Süreç başladığı anda muhakkak bir avukat tutun ben bile tuttum 2) Karşınızdaki artık kocanız değil her yaptığına yok artık diye şaşırmayın, her şeye hazırlıklı olun. 3) Boşanma duruşmasına dair çok fazla hayallere kapılmayın; duruşma salonuna bile girmedik, hakimi sadece kağıtları imzalatmak için gördük. 4) Toplasanız 15 dakika sürüyor. 5) İş ve işlemlerle ilgilenenler açısından rutin prosedürsünüz, dolayısıyla siz konuşmadan karşılıklı talep ve koşulların çoğunu yazmış oluyorlar. 6) Maddi konularda anlaştık, bir alacağım kalmadı demeden önce iyi düşünün çünkü işlemler bittikten sonra kıyafetlerinizi almaya gittiğinizde, eski ortak evinize mahkeme kararına dayanarak giremeyebiliyorsunuz, malum şaşırmak yok. 7) Boşanma günü temyiz etmeyeceğinizi de belirtirseniz eski kocanız derhal tekrar evlenebiliyor, tecrübeyle sabit. 8) İki sayfalık bir karar ile 3.5 yıllık yaşanmışlık bittiğinde geriye sadece hatıralar, eski maillerde kalan bir iki resim, dünya güzeli bir minik yavrunun ömür boyu tek başına yüklenilecek sorumluluğu kalıyor ve evet tüm bunlar iki sayfaya sığıyor, şaşırmayın. 9) Eski kocanızın, yeni karısı da aileye katılıyor hatta belki doğacak çocuğu da. 10) Hiçbir şeye şaşırmayın demiş miydim? Çünkü süreç gerçekten enteresan.

Değişen hiçbir şey yok

Boşanalı iki yıl olacak 4 yıl da evli kaldığım düşünülürse 6 yıldır flört camiasından uzak kalmışım. Başlangıçta sosyal medya kullanmadığımdan, telefonda o kadar aktif olmadığımdan, insanların cinsellikte artık daha serbest takıldığından bahisle benden geçmiş gibi bir hisse kapıldığım doğrudur ama görünen o ki temel kural hiç değişmemiş: kaçan kovalanır.