image description
Kadın, 42, Bursa

Beni Affet

Ben senin uzaklığını sevmiyordum oysa, her gece seni okumaktı güzel olan. Senin olmadığın geceler daha erken yatıyor, daha erken hayallere dalıyorum artık. Dilimde pelesenk olan Nilüfer'in şarkısı ve çarşambaları karşılıklı dinlediğimiz radyo programda sesini duymayı bekliyorum sadece...

Derin kokun

Ne zaman yanıma yanaşsan kokunu öyle derin çekiyorum ki içime, sanki benimle bir oluyorsun. 4. Cadde'de bekliyorum her sabah. Artık tanışsak mı?

120 Saniye

Aklımdan çıkmayan ve beni benden alan beyefendi, sana veda gecesi bu gece. Ne zaman Taurus kavşağına gelsem ve kırmızı ışığı görsem sen olacaksın aklımda ve senden gelen mesajların. Sen beni bulamadın ama ben seni asla unutmayacağım.

Meraklı

21.05.2016 Çetin Emeç Caddesi'nde Volkswagen içindeki sanırım oğluyla yolculuk eden hoş beyefendi; merakıma yenildim, elimde güller vardı senin için. Sen beni görmedin ama ben seni gördüm. Umarım sen de bulursun beni.

Parayla mı?

Sinirli anımda personelime, "Sizi bana parayla mı veriyorlar?" diye kızmış bulundum. Buna karşılık "Yok burada olmamız için, siz bize para veriyorsunuz!" diyen elamanım idolümsün.

İmdat

Kafasında yanlış düşünce olmaması ve babasından yaptıkları için nefret etmemesi için bir sohbet esnasında oğluma, "Bir daha dünyaya gelsem yine babanla evlenirdim çünkü sen doğdun." dedim, "Hala akıllanmamışsın!" dedi. Böyle bir ayar verme görmedim ben!

Gitti

Sonsuzluk dediğimiz şey, Whatsapp programında müşterinizle konuşurken "anladım" yazacağınıza klavyeden "m" harfinin seçilmesiyle tek tık işaretinin, çift tık olması arasındaki geçen süredir...

Kütük

Oğlumla güzel bir an yaşıyoruz. Kahve gözlerine bakıyorum ve "Seni çok seviyorum" diyorum, bana söylediği tek şey "Tamam" oluyor. Başa alıyorum, cümlenin tam karşılığının verilmesi gerektiğini ve böyle daha anlamlı olacağını uzun uzun anlatıyorum. Aldığım cevabı ise aynen aktarıyorum; "Dünyada denge yok olmamalı. Bence erkekler hep kütük olmalı, böyle yontulmamış kütük! Eğer tamam demezsem, dünyadaki denge değişir." Kızsam mı, gülsem mi bilemedim. Magmaya yollacağım ama ergen evlat; atsan atılmıyor, satsan satılmıyor.

Bebek

Uzun süredir kendisinden haber beklediğim, hoşlandığım fakat internet paketi olmadığı gerekçesi ile benim mesajlarıma cevap vermeyen erkek kişisi, Whatsapp profil resmine, bebek ultrason resmi koymuş. Sanırım, hamileyim mesajı vermek istiyor.

Ne kadar?

Akşam saat kaçta çıktığım, hafta sonu ne kadar çalıştığım umrunda olmayan iş ortaklarım; sabah ofise giriş saatime, çay içme süreme, dinlediğim müziğe, yemek için ayırdığım zamana ve yaptığım telefon görüşmelerine kadar her şeye karışıyorsunuz ya, işte o zaman benim; "Tuvalete gidiyorum ne kadar yapayım?" diye sormama bozulmayacaksınız. Şimdi o kadar personel içinde, rezil olmanın üzüntüsünü yaşayın bakalım!