image description
Erkek, 44, Ankara

Dondurma

"Sana çok önemli bir sorum var" diye başladı, sor anlamına gelen başımın onayını görünce devam etti: "Abi, dondurmayı yalayan, ısıran ve emen kadından hangisi evlidir?" "Üçü de evlidir" dedim. "Tüh be yattı benim planlar" diye mırıldanarak uzaklaştı. Bu gençleri anlamak gerçekten zor üstadım...

Bisiklet

Hayatta unutamadığım tek şey; zamanında maddi gücü olmayan annemden 3 tekerlekli bisiklet istedim, o da çocuk halimle beni avutmak için, "Oğlum paramız yok, olduğunda alırız" dedi. Onu söylemesi içime o kadar dokunmadıda yanımızda olan köyün şerefsiz muhtarının; "Annen benimle evlenirse, sana bisiklet alırım!" demesi çok dokundu. O gün, bu gündür bisiklet lafı etmem.

Dişin bile kesmez

İlçenin en tanınmış doktoruna giden teyzemiz, doktorun; "Şikayetin nedir bacım?" diye sorması üzerine, o sırada çay içmekte olan doktorun gözüne baka baka, "Valla Toktur bey, üzerinizden ırak öyle bir amel olmuşum ki içtiğiniz çay gibi gidiyor!" diyor. Bunun üzerine bozuntuya vermeyen doktordan şu sözcükler intikam hırsıyla dökülüyor; "Merak etme bacım, ben sana bir iğne yaparım, dişin bile kesmez."

Sen Ne İşe Yararsın

İktidardan, güçten, birlikten ve beraberlikten dem vuran ve beni üye yapmaya çalışan adama, bana şu kişiden randevu ayarla dedim. Adamın cevabı aynen "Benim gücüm ona yetmez" oldu. Bre adam, bağlı olduğun teşkilatın alt biriminde görev yapan birinden bile randevu alamıyorsan, akşamın dokuzunda evimde ne geziyorsun?