image description
Kadın, 33, Yurtdışı

Macera

Babama farklı yerler görmek istediğimi söylüyorum, "İnsanın evinden rahat yer yok." diyor. Macera yaşamak istediğimi söylüyorum, eliyle işaret edip "Kardeşinle kavga et." diyor. Alın size parti adamı!

Akıl akıldan üstündür

Bu sene üniversiteye giden kuzenim, çocuğun birinden gelen sevgili olma teklifine ne cevap vereceğine karar veremeyip annesini aramış, akıl danışmış. Yeni nesil hızlı gelmiş gerçekten, zira ben aynı durum karşısında yorganın altına saklanıp saatlerce ne yapacağımı düşünmüştüm.

Yaşasın titizlik

Tatile gittiğiniz otelde bile; uyandığınızda ilk iş yatağınızı topluyorsanız, ayakkabılarınızla yatağa uzanamıyorsanız içinizde domestik bir kadın taşıyorsunuz demektir.

Çikolata aşkına

Şu yaşıma geldim, hala babam; misafirlikte ikram edilen çikolataları yemez, cebine atar ve eve gelince bana verir. Ben de ilk günkü gibi sevinir, afiyetle çikolatayı mideye indiririm...

Süper zeka

Makinelere özel ilgisi olan, liseye giden kuzenime ders çalıştırıyorum. Ders; matematik. İşlem; 2×1+1=? Aldığım yanıt ise; 4! Ucundan bucağından yakalayacağız makineleri, mühendislik olmadı ama tornacılık kesin olacak. Bak demedi, demeyin sonra!

El emeği

Kardeşim, elindeki yastığı bana fırlatmak üzereyken annem kendini öne atıp kardeşimi durdurdu. Öfkeyle "Yapma, o benim gözümün nuru!" deyip işlemelerini yaptığı yastığı aldı ve özenle koltuğa yerleştirdi. Ben mi? İç güveysinden halliceyim.

Kondisyon

Zirveyi gördüğünüz tırmanışta, yarıya kadar dayanabilmiş arkadaşlarınızın bir gün sonra bacak ağrısından yürüyememesi karşısında sizin ağrı hissetmemenizdir ve çok havalıdır.

Beceri

Topuklu ayakkabılarla yürümeyi becerebiliyorum, baklava hamuru açmayı becerebiliyorum, integral problemleri çözmeyi becerebiliyorum ama şu metrobüste yer kapmayı bir türlü beceremedim gitti. Formülü bilen anlatsın.

Ders yokmuş

Üniversite yıllarında sınıftan çok kantinde takılmamın karşılığını yıllar sonra gittiğim okulumda beni kantinci abinin tanımasının verdiği gurur duygusuyla almış bulunuyorum. Hocalarım mı? Henüz tanıyan çıkmadı.

Çok şükür hayattayım

Yolculuk yaparken diş ağrısı çekmek zor. Üstüne regl ağrısı çekmek daha zor. Hız sınırlarını fazlasıyla aşmış sürücünün direksiyonu diziyle kontrol edişini izlemek çok daha zor. Bugün de ölmezsek inşallah!