image description
Kadın, 39, İzmir

Belgesel

Yem olan penguen için gözyaşı döküp, onu yiyen leopar fok için ama onun da beslenmesi lazım diyerek kendini teselli eden, duygusal ve gerçekçi bir prensesim var. İyi ki var.

Erkenci

Bir yakınımın mevlid okumasından erken döndüğüme şaşıran ablama; "Sıkıldım, geldim." dedim. Aslında su içmek için kalktığımda, beni gören ev sahibi "Aaa bu kadar erken mi gidiyorsun?" diye sorunca, çıkıp gelmekten başka şansım kalmadı diyemezdim herhalde.

Falcı

Bundan beş yıl önce fal baktırdığım falcı, iki yıl içersinde yeni bir mülk alacağımı ve bir erkek çocuğum olacağını söylemişti. Verdiği süre içersinde hem olan mülkümü sattım hem de boşandım. Geçen gün telefonuma, yeni yılımın sağlıklı ve başarılı olacağına dair öngörüleri olduğunu söylediği mesajı geldi. Tırsıyorum.

Bir Minik Aslan

Büyücülerle ilgili bir film seyrettikten sonra büyücü, prenses filmi seyrettikten sonra prenses, korsan filmi seyrettikten sonra korsan olan kızım; şu an evde kükreyerek dolaşıyor. Bu sömestr bize hiç yaramadı, hiç!

Ütü

Ütü bakmaya gittiğim dükkanda bana yardımcı olmaya çalışan genç arkadaş; O an söyleyemedim içimde kaldı. Bana gösterdiğin bin 500 liralık ütü; kendisi ütüleyip, katlayıp, kaldırmıyorsa o kadar para etmez...

Odun

Kendisine kur yapan adamın, "Sana saçlarının rengini anlatan bir şarkı bulup söylemek istiyorum." demesine, arkadaşımın verdiği cevap; "Hangisine? Asıl rengine mi, boyalı rengine mi?" olmuştur. Arkadaş, arkadaşın aynasıdır kavramınına dayanarak seni kınayamıyorum can dostum ama keşke daha kibar reddetseydin.

Yağmur

Yağmurda renk değiştiren şemsiyesi olduğu için yeterince ıslanıp renklensin diye, evinin çevresinde yağmur altında beş tur atan başka birileri de vardır değil mi? O kadar da tek olamam...

Takvim

Rejim yapan insana, tatlıcıdan gelen ve üstünde envai çeşit tatlı resmi olan takvim verilir mi? Yemin ediyorum kastı var bu insanların bana. Azıcık daha bakayım şekerpareye, sonra takvim doğru çöpe...