image description
Erkek, 28, Kayseri

Yiyemedim

Yıllarca Türkiye'de sonsuz sayıda üretilen ama benim hiç tadamadığım bir şey oldu nikah şekeri. En son artık yeter deyip aldım elime bir paket ve açmaya başladım. Tam o anda arkamdan bir ses yükseldi: "Dur yapma! O benim en çok sevdiğim dayımın kızının 2001 yılındaki düğünün şekeri!"

Kapı

Bir Türk olarak filmlerden özendiğim sahneyi gerçekleştirmek için 1 günlük şoför tuttum. Sırf kapımı açıp "Buyurun efendim" desin diye. Ama küçük bir sorun oldu şoförün arabayı durdurup, kapısını açıp, diğer tarafa koşup benim kapımı açana kadar çok sıkılıyorum. Allah o durumda olanlara yardım etsin. Zor...

Düğün konvoyu

Yaz döneminin gelmesiyle düğün konvoyu önü kesiciliği diye bir meslek doğdu. Patronları bir ayda Şahin almış, havalı korna ve egzoz da taktırmış. Yetmemiş arkasına babalar sağ olsun bile yazdırmışlar. Yok yok bu işte iyi para var.

Baston

Gecenin yarısında benim neden evlenmediğimi düşünüp ertesi sabah ilk iş olarak bana bunu soran 76 yaşındaki komşumuz Ayla Teyze; beni bırakıp birazcık da kocanı düşünsen keşke. Böylece adamcağız elde baston spor salonunun önünde, bütün gün giren çıkan kızları dikizleyip durmaz belki de.