image description
Erkek, 47, Ankara

Meslek hastalığı

Odadan içeri giren şahsın yürüyüşü yavaş, adımları kısa. Sağ elini hep karnına yakın bir yerde tutuyor ve bu el kontrolsüz şekilde zangır zangır titriyor. Yıllardır her hafta beni ziyaret eden ve yardım koparan bu kişi eski bir sanayi çalışanı. İş yerine kamera taktırdığımızı bilmiyor tabii. Fabrikanın kapısından içeri kuğu gibi süzüldüğü ve çıkışta elini kolunu sallayarak sokakta uzaklaştığı görüntülerini bir ara kendisine izleteyim de aslında bu başındaki musibetlerin yıllar önce geçirdiği iş kazasından değil, odamdaki ağır psikolojiden kaynaklandığını anlasın, gitsin, dışarıda sağlıklı hayatına devam etsin diyorum ama ben ondan daha çok utanıyor, az da olsa para verip gönderiyorum iki seferdir. Kısmetse haftaya artık.

Hiç affetmez, öderim

Ünlü 'Baba' filminde Al Pacino'nun ailenin bütün işlerini halletmek adı altında periyodik olarak düşmanlarının hepsini ince ince planlayıp, aynı gün öldürtmesinden çok etkilenmişimdir. Ben de bütün ödemelerimi ay içinde tek bir günde yapıyorum. Akşama kadar kan ter içinde banka banka geziyor, hepsi yetişmeyecek diye geriliyorum. Sormayın çok mafyayımdır çok!

İstikrar mutluluktur

Parayı bulan evli erkeklerin, ilk iş karılarını boşadıklarından dem vurmaya kalktı. Ekonomik şartlarında iyileşme olan ve bundan sonra eşinden ayrılan erkeklerin sayısının mı, yoksa ekonomik durumu kötüye gittiği için karısı tarafından terk edilen, boşanan erkeklerin sayısının mı daha çok olduğunu düşünmesini istedim. Sustu.

Bozuk pembe

Hayatımda gördüğüm en güzel renk, her şeyi bilir havalarındaki İngiliz misafirimizin iş toplantısı sonrası gittiğimiz kebapçıda, peçete sanarak bir iki silkeleyip dizlerine serdiği lavaşı bizim afiyetle yediğimizi gördüğünde, peynir gibi beyaz suratının aldığı, kırmızı bile olamayan pembe tonudur.

Tavşan dağa küsmüş

Son dönemde farkettim ki, elime geçen banknotlara farklı davranıyorum. Türk Lirası'nı titizlikle cüzdanıma yerleştirip çıkarırken Euro'ya aynı özeni göstermiyor, Dolar'ı ise sanki bilerek hırpalıyorum. Benim de bünyem dünyada olup bitenlere böyle bir tepki gösteriyor sanırım.

Borç etkisi

Krizin etkileri borç isteyen tanıdıkların üç katına çıkması ile kendini gösterdi. Umarım ilişkileri bozmadan bu kriz sona erer çünkü ben de tedirginim ve yardım edebilecek durumda da olsam türlü bahanelerle, hatta bazen bahanesiz tüm taleplere olumsuz yanıt veriyorum. Eskiden olsa samimi ve acil olanlara yardım ederdim ama bu olumsuz gidişin nereye kadar devam edeceği belli değil.

Türküz, oradayız, buradayız

@SonOsmanli78 ve @sexinstructor 'un bahsettiği arkadaşlar sanırım Venedik'e de uğramışlar. Yoğun akan insan selinin arasında, tarihi eserlere ve onlarca farklı milletten insanın oluşturduğu çeşitliliğe hayranlık duyarak ilerliyordum. Derken arkadan biri diğerine bağırdı "Ameet, gel lan buraya, karılara bakacam diye kaybolacan bak!"

Hayvansal doğa

Hayatımda hiç bir kadına el kaldırmadım, hakaret etmedim, yatak hariç! Özellikle iyi bir mesleğe ve sosyal konuma sahip kadınlardan, bunu açık açık isteyenler oldu. Kadınların bir kısmının buna ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum.