image description
Erkek, 53, Balıkesir

Gülümseyen

Hakkari'ye giden arkadaşı, ona veda ederken; "Beklerim mutlaka" dediğinde. "Benim bir ayağım orada, gelirim..." diyen gazidir, Hakkari'de mayına basmıştır, hayatla barışıktır; alkışı ve şükran duygularımızı hak etmiştir.

Çevreci

Arkadaşımın, telefonda; kapımın önüne yem ve yoğurt kabında su bırakmayı teklif etmesiyle, yoğun kar yağışı ve soğuk nedeniyle beş gündür evden dışarı adımımı atmadan yaşamayı, biraz abarttığımı anlamış bulunmaktayım...

Yedek çizgi

Karım o kadar düşüncelidir ki, pantolonlarımı ütülediğinde biri bozulursa diğerini kullanabileyim diye mutlaka yedek bir çizgi yapar. Başka açıklaması yoktur değil mi? Duyamadım...

Doğa tutkunu

Kız kardeşim akvaryuma burnunu dayamış akvaryuma bakan 5 yaşındaki oğluna sesleniyor "Oğluuuummm ne yapıyorsun?" El cevap: "Belgesel seyrediyorum anneeee!"

Medeni halin meali

Yapılacak mülakat öncesinde doldurulması için verilen bilgi formunun "Medeni Hali" hanesini "Normal" yazarak cevaplayan sevgili yurdum insanı, sen hangi haldesin bilemedim ben.

Dejavu

Abim, by-pass ameliyatı olmak için bir haftadır hastanede yatıyor. Her gün ziyaretine gidiyorum, ziyaret bitiminde yengemle birlikte çıkıyoruz ve onu evine bırakıyorum. Son dört gündür yolda giderken aynı noktada hep aynı şeyi anlatıyor. Ben de ilk kez dinliyormuş gibi yapıyorum.

Yaş farkı

15 Yaşındaki kızımla evlilik üzerine sohbet ediyoruz. "Erkek, kadından 4-5 yaş büyük olmalı bence" diyorum. "Bence de, erkeklerin zeka yaşı 4-5 yaş geriden geliyor" diyor. Ben dumur, ben iptal, ben sus-pus.

Patavatsızlık

Yoğun bakımda, anjiyo sonrası geceyi sadece üzerinde bir örtü ile çıplak olarak geçirecek kişiye, çiftçi olan arkadaşının yanından ayrılırken söylediği veda sözüdür; "Hadi iyisin, bu geceyi donsuz geçireceksin."

Abdal

Seminerde, sunumu yapan şahsiyet, yılış yılış bir yalaklıkla semineri izleyen amirine bakıp sık sık, "Zat-ı alinizin de malumları üzerine... " diye başlayan cümleler kurunca, amire gına gelmiş olacak ki sonunda patladı: "Yahu, bana bir şey malum olmadı!"