Kar

Bir yakını ile konuşan amcamızın diyaloğunu aynen aktarıyorum; "Kar mi yağıyor?, Çok mu yağıyor?, Düzgün mü yağıyor?, Tipili mi yağıyor?" Soğuk fena vurdu memlekete...

Sorgulamamak

Hayatın anlamını sorgulamaktan, askerde; elektronik mühendisine televizyon kumandasını, makine mühendisine kazan dairesini, işletmeciye kantini, tarih öğretmenine de müzeyi zimmetlediklerinde vazgeçtim...

Yüzükten Karakter

"Yüzük takmaktan ziyade zihniyet önemli diyorum." Anlamıyor. "Yani kapın olduktan sonra misafirin çok olur." diyorum. Anlamıyor. "Yüzük" diyorum sadece sembol. İsterse kadında erkekte yüzüğe gerek olmaksızın boynuzlar diyorum. "Ha sen öyle yapıyorsun yani!" diyor. E susuyorum ben de haliyle.

Jigolo

İş arkadaşımız hepimizden yaşca küçük olan diğer iş arkadaşımıza takılıyor; "X senden iyi jigolo olur he!" Hergeleden cevap gecikmiyor; "Abi akşamları çıkıyorum ben zaten. Babaannene sorsana arkadaşı falan var mıymış?" Hepimizin dumur olduğunu söylememe gerek var mı?

Firma Kartı

Sen kapıda okul müdürü gibi bekleyip,"Girenin çıkanın hesabını sen mi yapacaksın? Neden basmıyorsun?" diye sorup beni rencide edersen ben de firma kartından bahsettiğini anlamayıp,"İhtiyaç duydukça basıyorum." diyebilirim. Açıklamakta zorlanınca bozulma lütfen!