image description
Kadın, 39, İstanbul

Oğlum

Dersaneden dönerken ben seviyorum diye simit alıp gelen bir oğlum var. Hemen kahvaltıyı hazırlayan bir de ben... Oturup beraber hem yiyen hem günün olayları konusunda konuşan ana oğul ikilisi... Evet, biliyorum, şanslıyım.

Süper koca

Adet tarihimi hiçbir zaman bir yerlere kaydetmedim.Ne zaman adet göreceğimi merak etsem kocama''Ben ne zaman adet olacağım?'' diye sormam yeterli. Nasıl bir hafızadır, başka akılda tutacak şeyi yok mudur; bilemiyorum.

Aşk

Ne alınan tek taş, ne de markalı ürünler... Beni mutlu eden tek şey gece su içmek için uyandığımda kocamın dirseğinin üstüne yatmış beni seyrediyor görmek.

Temizlik aşkına

Her şey sevgililer günü için aldığım nevresim takımıyla başladı. O yeni, saten, leopar desenli nevresimi temiz olmayan yatak odama seremezdim. Önce halıları yıkadım, sonra tülleri... Ardından camları sildim. Yatağın altı, gardırobun üstü, avizesi, kapısı derken bir de baktım ki bu temizlik hareketi tüm eve yayılmış, sevgililer günü geçmiş, ben yorulmuşum... Lanet olsun içimdeki temizlik sevgisine!

Dengesiz

Vitrinde gördüğü elbiseyi bana çok yakışacağını söyleyerek ve deneterek alan, sonra üzerimde görünce kıskançlık krizine girip ''Çıkar üstündekini!'' diyerek eline geçirdiği makas veya bıçakla elbisey kesip çöpe atan benim çok sevgili, dengesiz kocamdır. Ve bu böyle sürüp giden bir paradokstur.

Yaşasın okul

Okulların açılmasına o kadar seviniyorum ki... Erken yatan çocuklar, erken kalkıp okula, işe dağılan ev halkı... Hele akşam saat ondan sonraki o sessizlik, dinginlik... Ne kadar ihtiyacım varmış kendimi dinlemeye, sessizliğe, sakinliğe.

Akıl yaş ve baş

Altmış beş yaşındaki kayınvalidem, o kadar misafirin içinde hem gribal hem de alerjik rahatsızlığından dolayı aşırı huysuzlaşan dört yaşındaki oğlumun lafına bakıp, alınarak gittin ya; akıl yaşta değil baştaymış, bir kez daha anladım.

Bahar yorgunluğu

Sabah yataktan kalkarken kocama ''Çok yorgunum.'' diyorum.''Bahar yorgunluğudur.'' diyor. Bence de bahar yorgunluğudur canım, yoksa on günden beri evin kapı, cam, duvar, perde, halı, koltuk, dolap içleri demeden yapılan temizliğiyle alakası yok...