image description
Kadın, 40, İstanbul

Öze dönüş

Kocam masayı kurmuş, nevaleyi ortaya yerleştirmiş ama tek birşey eksik, müzik. Öncelikle baş tacımız Zeki Müren'le başlıyoruz. Hadi biraz da yabancı dinleyelim deyip Frank Sinatra'ya geçiş yapıyoruz. Uzun zamadır dinlemediğimi fark edip araya George Micheal katıyorum. 90'lar dan bahsederken aklımıza Ace of Base geliyor. Biraz da onu dinliyoruz ama eksik bir şeyler var. Tarzımız değil ama hadi bir de arabesk dinleyelim deyip kapanışı İbrahim Tatlıses'le yapıyoruz. Ve bir kez daha anlıyoruz ki hiçbir sofradan öze dönmeden kalkılamıyor.

Güven önemli

Aynı zamanda üst kat komşumuz da olan kocamın arkadaşı, bir kadının yüreğini hoplatacak kadar yakışıklı, inanılmaz derecede çekici ve kaslı bir adam. Böyle bir adamı karısı nasıl boşar diye meraktan ölecektim ki sonunda çok soğuk bir şekilde ve öylesine sorarmış gibi kocama sordum. Adam tam bir düzenbazmış. Bir dediği bir dediğini tutmazmış. Sözüne asla güven olmazmış. Ve böylelikle yine yeni yeniden tipine bakıp adam sanmanın yanlış olduğunu çözmüş ve kocam gibi sözünün eri bir adamla evli olduğum için şükreder bir halde buldum kendimi.

Kafayı atarım

Gecenin bir yarısı uyanmış olan oğlumu geri uyuttum. Ben de yatağıma döndüm. Kocamın sırtı dönüktü. Ona sarılayım dedim. Biraz bedenim biraz da kafamla yatakta ilerlerken, son olarak kafamı yerleştireyim dedim ama bunu yaparken kocama okkalı bir kafa attım. Adamcağız neye uğradığını şaşırdı. Çok pardon kocacığım, inan benim de canım çok yandı ama o an içimde patlayan kahkahayı belli etmemeye çalışıyordum sana...

Erken evlilik

31 yaşında evlenmiş ve 33 yaşında ilk çocuğunu doğurmuş bir kadın olarak insan hayatı daha uzun olsaydı kesinlikle daha geç evlenirdim diye düşünüyorum. Öte yandan 20'li yaşlarda evlenip hemen çocuk yapanlarınsa aklına tüküreyim diyorum. Hayatınızı mahvetmişsiniz.

Şarap

Elimde çok iyi marka bir şarap şişesi var. Tıpasını dikkatlice çıkarıyorum. Doğru lavabodan aşağıya boca ediyorum. Niye mi? Kocam yapmamı söyledi. Yine içkiyi bırakmış!