image description
Kadın, 23, İstanbul

İftira

Birkaç kere yanlış olduğunu bildiğim halde babamın cebinden habersiz para almıştım. Söylemeye çekindim ve fark etmiyor sandım. Geçen gün ailesine şikayet etmiş. Ama beni değil, hiçbir zaman böyle bir şey yapmayan annemi. Buna sebep olduğum için kendimden nefret ediyorum. Keşke yüzüne de söyleyebilsem annecim, çok özür dilerim.

Bu kadar basit mi

Hayatımda kendimi en değersiz hissettiğim an babamın bir daha yapmayacağına dair benim üzerime yemin etmesinden sonra aynı şeyi defalarca yaptığını öğrendiğim andı.

Sıkıcıymış

Zorunlu hallerin dışınde yürümemem gerektiği halde çok sıkıldığım için annemle alışverişe çıktık. Ben kabin dışında bir yerde oturup sürekli onun giyinmesini bekledim, giydiği şeylere zorla yorum yaptım. Şimdi erkekleri gerçekten çok iyi anlıyorum...

Oysa ne bekliyordum

Tabii ki de narkoz etkisindeyken hoş bulduğum insanlardan, hayatımdaki önemli olaylardan, sınavlarımdan, beni üzen ve sevindiren, kendime itiraf edemediğim şeylerden bahsetmedim. Koridorda gördüğüm herkese "Kıyafetim yakışmış mı" diye sordum!

Ayıp be

"Senin hakkında o kızla sadece poposu için bile çıkılır dedi" dedi. "O öyle biri değil, inanmıyorum" dedim, "Evet demedi, demez de zaten. Tepkini merak ettim ben sadece" dedi. "Sen böyle düşünüyorsun yani?"'dedim. Sustu. Bir haftadır konuşmuyoruz.