image description
Erkek, 49, Ankara

Bir babanın çaresizliği

Az önce hayatımdaki en garip isteklerden biriyle karşı karşıya kaldım. Karadenizli olduğum için komşum benden silah bulmamı rica etti! Kibarca reddettikten sonra nedenini sordum ve şok oldum. Oğlunun ileri derecede eroin bağımlısı olduğunu (ki doğru), tedavi olmaya yanaşmadığı için hastaneye yatıramadığını, hapse konulması için (belki orada bulamaz unutur diye) polislere yalvardığını ama onların da bir şey yapamadığını, Türkiye’de gezmediği il ve çalmadığı kapı bırakmadığı halde bir çözüm bulamadığını, kriz anında evdeki diğer çocuklarına saldırdığı için endişe duyduğunu, çocuğunun gözleri önünde eridiğini, başka çaresi kalmadığı için onu ayaklarından vurup birkaç ay hastanede yatmasını sağlayarak bu şekilde tedavi olmasını sağlamaya çalıştığını anlattı. Bu uğurda hapse girmeyi bile göze almıştı. Ne diyeceğimi, ne düşüneceğimi bilmiyorum.

Ahmet Çakar klasiği

Kocaman bir alkış da soruda geçen "Eski Anadolu'da para karşılığı ölünün arkasından ağlayan kadınlara ne ad verilir?" cümlesinden sonra "Yemişim öyle kadını" diyen Ahmet Çakar abimize gelsin lütfen.

İpucu

Haftasonundaki doğumgünü için şu ana kadar türlü hediye istekleriyle gelen 3 yaşındaki kızımın isteği, kaniş cinsi köpeğini gezdiren turist kadını gördükten sonra değişti. Artık "ipli köpek" istiyormuş.