image description
Erkek, 101, İstanbul

Yaptım ama bir sor, niye yaptım?

Evlendiğimizin 2. ayından itibaren bütün gün çalıştıktan sonra, kendi yemeğimi kendim hazırladım mı? Hazırladım. Çamaşırlarımı kendim yıkatıp kendim ütüledim mi? Ütüledim. Hafta sonları kahvaltıları ben hazırlayıp seni uyandırdım mı? Uyandırdım. Tüm bunların hepsini senin arkadaşların bize misafir olarak geldiğinde daha da göze batıracak şekilde yaptım mı? Yaptım. Hiç mi aklına gelmedi bütün bunları hakime anlatacağım. Ben bütün o ütüleri yaparken, yemeğin tuzunu kontrol ederken tek hesap edemediğim; hayalini kurduğum o mahkeme günü, hakimin bana o kadar acıyarak bakacağıymış bir tek ona yanarım.

Başarılı erkeğin formülü

Evli erkekler iş hayatında daha başarılı dediklerinde hep gülerdim önceden. Şimdi ise düşünüyorum; onunla tanışmadan önce taşeron olarak çalıştığım kurumda tanışmamızın 2. ayında sözleşmeli oldum, sözlendik kadroya geçtim, evlendikten 3 ay sonra şef oldum. Artık müdürlüğe oynuyorum. Sebebi ne mi? Her şeye muhalefet ve dırdır eden karım yüzünden eve gitmek istemeyip kendimi işime vermem.

Evlilik

İşten gelip evime giriyorum. Radyoyu açıyorum, öncelikle güzel bir kanal ve sonra çamaşır makinasındakileri balkona asıyorum. Sonra mutfağa giriyorum, ortalığı toparlayıp kirlileri makinaya diziyorum. En son ne yemek yapacağıma karar verip bekarlığın zorluğunu düşüne düşüne yemeği hazırlıyorum. masaya servis açarken yatak odamdan gelen "Günaydın" sesi ile kendime geliyorum. Evliydim lan ben!