image description
Erkek, 38, Ankara

Değişik

Tamam tarzın değişik, bu görünüşünden belli ama neden camideki 1000 kişi aynı anda "Amin" derken, sen her defasında, herkes sustuktan sonra "Ameennn" diyorsun arkadaşım, canına mı susadın?

Baba evi

Ayrılırken üzüldüğümüz, gidince sevindiğimiz, başımız sıkıştığında da kapılarının ardına kadar açık olduğunu bildiğimiz, dumanı hep tütsün ocağı hiç sönmesin istediğimiz, başımızdan eksik olmasın diye dua ettiğimiz ,çocukluğumuzu, gençliğimizi yaşadığımız, haber almadan duramadığımız, uzak olmaya dayanamadığımız sevgi dolu yere "Baba evi" denir.

İmansız

Son 3 aydır, şifremi ve kullanıcı adımı sürekli değiştirdiğim halde önceleri 1 ay rahat rahat yeten kotalı internet paketim, 10 gün içinde dolmaya başlayınca modem adımı; "Yeter be imansız" diye değiştirdim. Arkadaş mesajı almış ve imana gelmiş olacak ki; her şey eskisi gibi artık...

Üzgünüm anne

Annem, başarısız 3 terlik fırlatma girişimi sonrası kibarca rica ediyor; "Oğlum, yaşlanmışım gözler eskisi gibi iyi görmüyor. Lütfen durduğun yerde dur da şöyle keyifle bir tane patlatayım." Hiç kusura bakma anne, tatlı dil yılanlarda işe yarar bende değil.

Ev alma, komşu al

Sabahın 6'sında zili çalıp iki tane yumurta isteyen bir komşumuz, "Durun şuna iki yumurta yerine, iki yumruk vereyim!" diyen bir babam ve hangisiyle başa çıkacağımı şaşırmış bir ben varım!

İyi İnsan Olmanın Yolları

1- Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin, sevin ve kimseyle mukayese etmeyin. 2- Değerliliği karşı tarafın bakışlarında ve sözlerinde değil kendi içinizde arayın. 3- Büyüdükçe başınızı yere eğin ve alçak gönüllü olun. 4- Eleştiriye karşı hoşgörülü olun. 5- Her olayda suçlamak yerine, sorumluluklar da alın. 6- Değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu aklınızdan çıkarmayın. 7- Karşınızdakini değil, önce kendinizi değiştirmeye çalışın. 8- Anlamanın ve dinlemenin konuşup üste çıkmaktan daha önemli olduğunu unutmayın. 9- Haklı olmak yerine, mutlu olmaya çalışın.

Ah şu kadınlar

Masada karşılıklı oturuyoruz. Birden ayağa kalktı, bana doğru yanaştı, ben öpecek galiba diye düşünüp heyecanlanırken; "Çok mu kilo almışım?" diye sordu. Hem de nasıl diye cevap verip ağlatmak vardı da neyse...

İzmir'im

İzmir'in kızları güzel değil bugün. Sahilde martıları, çarşıda insanları neşeli de değil, boyozların yanında çayları da soğudu, İzmir güneşli değil, hiç sıcakta değil bugün. İzmir kanıyor bugün!