image description
Erkek, 36, İstanbul

Kapak

"Yazdıklarım sana girmiyor mu?" dedim, "Yok canım, sana giren çıkan bir şey var mı peki?" dedi. Yerin dibine girdim. Ama ben "gitmiyor mu" diyecektim ya!

Son maç

"Abi biz hep dördüncü maçtan yatıyoruz. Gel bu sefer üç maçlık kupon yapalım şu şanssızlığımızı da kıralım" dedi. Bana da mantıklı geldi. Üç maçlık kupon yaptık. Sonuç; üçüncü maçta yattık. Neyse cenabetlik kuponda değil onu anladık en azından...

Benim kalbim temiz

Beni bekliyorlar. Ama evde kimse olmadığı için çıkamıyorum. Gelecek olan da bir türlü gelmiyor. Arkadaşım arayıp "Nerdesin?" diye soruyor. "Sütçüyü bekliyorum" cevabını alınca "Hihohohoho tamam" deyip ben bir şey diyemeden telefonu suratıma kapatıyor. İçiniz fesat içiniz. Arkadaşım biz kendi yoğurdumuzu kendimiz yapıyoruz. Adımız çıktı dokuza inmez sekize. Herkes sütçüyü soruyor...

Akne tedavisi

Daha önceki akne tedavisi itirafım ile ilgili bugün bile sorular geliyor. Akne ve sivilce farklı şeyler olsa da tedavisi için tek çözüm var. Bunun dışındaki kür, maske, kocakarı ilaçları, temizlik malzemeleri sadece geçici çözümler. Maalesef tedavi bile bazen olumlu sonuç vermiyor. Her şeyi göze alıp tedaviye girmeye karar verirseniz: 1-İlaç tedavisi gerçekten çok zor ve sancılı bir süreç. Maalesef herkes bu ilaçtan psikolojik ya da fiziksel olarak etkileniyor. 2-Bu tedavi işine kesinlikle kışın girmelisiniz. Çünkü cildiniz güneş görmemeli. En sağlıklı başlangıç için saatlerin geri alınmasından evvelki 1 haftayı önerebilirim. 4- İlaçları ve doktor randevularını aksatmamalısınız. 5- Vücudunuzdaki bütün yağ çekilecek. İlaç tedavisi bitene kadar dudaklarınız sürekli çatlayıp kanayacak. Mümkün olduğunca nemlendirmek zorundasınız. 6-İlaç tedavisinin ilk yirmi gününde çok korkunç manzaralarla karşılaşabilirsiniz. Korkmayın, daha kötü oldu deyip sakın bırakmayın. Bu durum cildinizin ilacın etkisi ile "kusma" gibi bir tepki vermesinden kaynaklanıyor. 7- Boy/kilo/yaş etkenleri göz önünde bulundurularak dozaj hesaplaması yapılıyor. Bu yüzden dokturun verdiği dozajdan az ya da çok almayın. 8- Tedavinin sonuna doğru sonuç alacaksınız. Sabırlı olmak zorundasınız. 9- Tedavi bittikten sonra cildinizdeki akne lekelerinden kurtulmak için lazer çözümler var. Ancak ben bu halime bile şükrettiğim için hiç ilgilenmedim. 10- Bütün bunlar bittiğinde insanların size tuhaf tuhaf bakmasından, garip önerilerde bulunmasından kurtulmuş olacaksınız.

Aslında ben yokmuşum

Hem ameliyat olan kardeşimi götürmek, hem de oradaki işyerinin taşınmasına yardım etmek için İzmir'e gittik. Taşınma günü yapılacak küçük tadilatlar için birkaç parça eşya ile birlikte önceden yeni mekana gittim.Benimle birlikte gelen, çalışan alet çantasını unuttuğu için geri döndü. Ben de tek başıma kalınca nasılsa birazdan gelirler diyerek telefonda oyun oynamaya başladım. Şarjım tükendi. Yol bilmiyorum. Mecburen beklemeye başladım. Üçüncü saatin sonunda dayanamayıp çıkıp etrafta telefonu şarj edecek bir yer buldum. "Nerede kaldınız?" demek için aradım. Küçük kardeşimin cevabı ise evlere şenlikti. "Ayyy biz seni tamamen unuttuk". Ne demek unuttuk arkadaş. Mendil miyim ulan ben?

Hangi mezhebin camisi o?

Malum otobüs şirketinde yaşanan olaydan sonra yönetim kurulu olan kadın(!) "Bu olay takside, minibüste hatta camide bile başınıza gelebilir" demiş. Gerçekten kadını erkeği kalmadı. Bu ülkeden tiksinmemi sağladınız. Tacizi haklı göstermeye çalışanın bir kadın olması ise çok daha acı. Allah hiç kimseyi para, makam, itibar uğruna tacizi haklı çıkarmaya çalışacak kadar düşürmesin.

Nimet

Pique'nin evde karısı Shakira'ya topla yaptığı şakayı izliyoruz. Top Shakira'nın suratında patlayınca hepimizi yaran cümle çaycıdan geliyor: "Abi nimetle şaka olur mu?" Pique sürülecek akıl yok bu adamda...

İshal olmasın da

Dengesizliğimin had safhaları bile aştığı şu günlerde yakın bir arkadaşıma olmayacak şeyler söyledim. Sonradan hatamı anladığımda ise sessizce beklemeye koyuldum. Bir müddet sonra "Napcan la" diye işi şakaya vurmaya çalışsam da lafı dibine kadar soktu: "Düşünüyorum blue, bacağına mı, ağzına mı yoksa yüzüne mi..."