image description
Erkek, 50, İstanbul

Bütün hesaplar benden

Meclis lokantası yemeklerine zam yapılacakmış. "50 kuruş olan çorba ve salataların 1 liraya yükseltilmesi, et yemeklerine ise 1 ila 2 lira arasında zam yapılması" öngörülmüş. Heey itiraf.com ailesi, haydi yemeğe, bütün hesaplar benden!

Yapmazsan alamazsın

İş dönüşü ellerimi yıkarken kızım "Baba, Türkçe yazılısından 80 aldım" diyor kızım gülerek. "Tebrik ederim seni" diyorum gözlerinin içerisine gülerek bakarken ve "Keşke 85, 90, 100 alsaydın" diye ekliyorum. "100 alamazdım" diyor kısaca. "Neden?" diye soruyorum yüzüne bakarak. Gülerek "Sorunun birisini yapmamıştım ki" diyor ve uzaklaşıp odasına gidiyor...

Annem' den Drogba yorumu

Galatasaray'ın Almanya'daki maçının ilk yarısını seyrederken annem "Bu Drogba tıpkı bizim mahalledeki P.ç Rıza gibi. Birkaç kişiyi etrafına alıp topu onlardan saklıyor, çalım atıyor" diyor. Kendisine anlamsız bir şekilde baktığımı görünce de "O çocuklardan birisi de sendin" demeyi de ihmal etmiyor. Maçın ikinci yarısını seyrederken "Bak Drogba da P.ç Rıza gibi hemen yoruldu" diyor. Annem, ben ve gıyabında P.ç Rıza maç seyretmeye devam ediyoruz.

Fatih'in İstanbul'u fetettiği yaştasın

Yeni projesinin adını "1453" koyan, taklit ettiği Fatih Sultan Mehmet gibi beyaz ata binerek Fatih Sultan Mehmet'in söylemiş olduğu "Ormanlarımdan bir dal kesenin kellesini keserim" söylemine inat Maslak'ta kaç ağaç kesileceğini hesaplamayan bir mütaahit var benim bu güzel yurdumda!

İftar ve şarap

Tamam, deniz kenarında güzel ve nezih bir restoranda %50 indirim alarak iftarımızı yapmak için huşu içerisinde bekledik ve iftarımızı da yaptık ama iftar sonrasında kırmızı şarap sipariş etmek de neyin nesiydi öyle ya?