image description
Erkek, 33, İstanbul

Bilet sorunsalı

Yeni yıl öncesi ve sonrası sorulan; ''Bilet aldın mı?'' sorusuna bende herkes gibi, ''Yok ya ne bileti'' deyip 100'lü seriye gizlice bakanlardanım...

Banka sorunsalı

Gereksiz yere; ferdi kaza, hayat sigortası gibi benim için hiçbir anlam ifade etmeyen poliçeler düzenleyip hesabımdan para çeken müdüre çok kızıp; ''Kapatın tüm hesaplarımı'' dedim. O da; ''Siz bu bankanın lokomotifisiniz, gerilmeyin hemen!'' dedi. Bu cümlesine karşılık, ''Öküzü de sensin sanırım!'' demek çok istedim ama gözlerine bakıp sustum sadece. Anladığını ümit ediyorum...

Kavuştuk

Uzun uğraşlar sonucu, sonunda düzgün bir kiracı buldum. Sözleşme imzalanırken resmen evleniyormuş gibi hissedip, neredeyse adamı öpmeye kalkacaktım! Sanırım bu kiracı işini biraz abarttım.

Kiracı Sorunsalı

6 aydır kiramı ödemeyen kiracımdan sonunda kurtuldum. Bugün eski kiracımın amcaoğlu beni arayarak: ''Emotionplus bey, evinize ben talibim'' dedi. ''Ben size döneceğim'' dedim. Az önce mesaj atmış ''Dönmenizi bekliyorum'' diyerek. Adamdan kefil falan istesem eski kiracım ile gelecek diye korkuyorum.

Ekleme

"Karınıza, sevgilinize sakın kredi kartı vermeyin" ibaresine ablaları da eklemeyen şahsiyet, ay sonu ekstreyi sana göndereceğim haberin olsun.

Para döngüsü

Şirket çalışanımızın zenginliğe ulaşma ihtimali açıklaması: ''Emotionplus bey; para yanımdan Formula 1 araçları hani vınn diye geçer ya, öyle bile geçmedi'' şeklinde olmuştur ve beni benden almıştır. İçimden sadece umarım altında kalmazsın demekle yetindim.