Yükselen özgüven

İhmal edilmişseniz ve kendinizi kötü hissediyorsanız; ayağınıza üzeri parlak taşlarla süslü parmak arası bir terlik, üzerinize etekleri uçuşan şifon bir elbise giyer, saçlarınıza fön çektirirsiniz ve şehrin en işlek caddesinden yürüyerek, yerlerde sürünen özgüveniniz yükselmiş olarak evinize dönersiniz.

Tuhaf anılar

Herşeyi unutuyorum da; akşamları ben kanepede yatarak televizyon izlerken, gelip ayak ucuma oturmanı ve kucağına aldığın ayaklarımı "yine üşümüş bunlar" diyerek avuçlarının arasında ısıtmanı unutamıyorum.

Bilgisayar savaşları

"Bu ne kadar bağırıyor, kıs şunu dersem "Çok değil" diye tartışır... İroni olsun diye "Duyamıyorum, aç şunu" dediğimde hemen anlar ve "Ne yapacaksın duyup" diyerek sesi kısar. Doğarken "Çocuk ters geliyor" dedikleri bu muydu acaba?

Kurudum

Ramazan'ın en iyi tarafı ne diye sorsalar hiç şüphesiz mesai saatlerinde 15 kez tuvalete taşınmak yerine sadece bir kez gitmek diye cevap verirdim.

Son perde

Mavi gözlerin ve mavi ceketin vardı. Lisenin en yakışıklı genciydin. Tenefüslerde kim bilir kim için benim sınıfımın katında tur atardın. Ben yolunu gözlerdim. Ara sıra bana da takılırdın… Aşkımı hissettiğine yorar utanırdım. Bütün kızların aşkından öldüğü sen, karakuru, sıska bir kız çocuğuna başka niçin bakacaktın ki? Mezun olup gittiğinde ben platonik aşkımla öylece kalakaldım. 100 tane CN plaka saysam beni düşündüğüne yorardım yıllarca… Dün internette seni aramak aklıma gelene kadar da bir daha hiç görmedim seni. Be kardeşim cami yıkılsa da mihrap az biraz yerinde kalmaz mı?

Deli

Sarı havlunun üzerine sarı, mavi havlunun üzerine mavi, turuncu şortun üzerine turuncu mandal takan ablam, işin mu yok senin ya?

Küt küt atıyor kalbim

"Babamı arayıp kandilini kutlamayı unutma" yazdığınız mesajı abinize göndereceğiniz yere yanlışlıkla babanıza göndermişseniz telefonu babanızın elinden kapmak için üreteceğiniz yalan kalbinizi küt küt kütletiyor benden söylemesi.