image description
Kadın, 38, Adana

Babalık

Eniştem, "Bu eve, benim çocuklarıma ne alınacaksa aynısı @gizo01'in kızına da alınacak. Ayrım yapmayın, o çocuğu da üzmeyin!" diye ablama ve anneme talimat vermiş. Şimdi düşünüyorum; yılda bir kez bile aklına gelmeyip, aramayıp sormayan babası mı baba, yoksa eniştem mi?

Tembih

Dışarı çıkarken çok açık giyinmeyecekmişim, çok makyaj yapmayacakmışım, çevremdeki erkeklere dikkat edecekmişim, iş çıkışı hemen eve gelecekmişim. Bunları bana söyleyen ise sekiz yaşındaki kızım. Sanırım dünya tersine döndü.

Büyük Teyze

Biri öldüğünde üzülürsünüz, ölen bir yakınınız ise bu acı biraz daha fazla olur. Ama kendine bakan yardımcı kadın iki gün gitmediği için yemek yiyemeyip aç kalarak bağırsak kanaması sonucu öldüğünü öğrendiğinizde bu acı daha da katlanır. Nur içinde yat büyük teyzem, kuzuların seni hiç unutmayacak...

Siber film

Hani bazen internet çok yavaş diye etrafta fır dönüyorsun ya sevgili patroncuğum, aslında o siber saldırı falan değil, sadece ben film indiriyorum. İnternet bu yüzden yavaş, bilesin.

Fazla merak kediyi öldürür

''Yıllardır üyesin, seni görmek istiyorum. Sosyal medya hesabını verir misin?'' dedi, ''Yok'' dedim. ''Telefonunu ver, oradan bakayım'' dedi, ''Yok'' dedim. ''Bana hiç yardımcı olmuyorsun'' dedi. 'Tamam yardımcı olayım'' dedim, beni benzettikleri ünlünün web sitesinin linkini gönderdim. Sustu, ne cevap verecek bekliyorum...

Bonus

Uzun süren işsizliğin ardından yeni yeni kendime gelmeye çalışıyorum. Uzun zamandır hiçbir şey beni sabah kışlık montumun cebinden çıkan 50 TL kadar sevindirmemişti.

Eniştem-2

Buraya eniştemle alakalı ikinci bir itiraf yazacağım aklımın ucundan geçmezdi. O çok güvendiğim, saygı duyduğum, ailenin büyüğü dediğim, abim olarak gördüğüm, her sıkıntımda yanımda olan insandan hayatımın kazığını yedim. İşsiz kaldım, aylarca kendime gelemedim, zor durumda kaldım. Maddi manevi zor günler geçirdim. Bende kimseye karşı güven diye bir şey kalmaması işte bu yüzdendir.

Aşk

Uzun zamandır süren tedavimin istediğim sonuçları vermeyip değerlerin olması gerekenden yine eksik çıkmasına arkadaşımın yorumu: ''Bence senin hayatında eksik olan başka şeyler var. Sen önce onu tamamla''.

Sadece görmek istedim

Sadece iki dakika görmek istedim seni; boğulduğun bir anda birinin elini tutup seni kurtarması gibi, çıkmazda kaldığında önünde yeni bir yol açılması gibi nefes alacaktım sayende ama olmadı. Sadece görmek istedim, sadece o gülen yüzünü görmek istedim ama sen bunu anlamadın gülyüzlüm.