image description
Kadın, 42, İstanbul

Klima

"Sıcaklar bastı klima taktıralım" diyen oğluma masraflardan bunalan kocamın cevabıdır: "Aman oğlum masraf çıkarmayın, ben üflerim."

Duşta da rahat yok.

Ne zaman duşa girsem nerden aklına geliyorsa başıma kötü bir şey geldiğini düşünüp can havliyle "gülfeeeem" diye bağırıp "efendim" diye cevap verdiğimde hiç sesini çıkarmayan ve "acaba tansiyonu mu çıktı acaba bir şey mi oldu diye beni korkulara salan bir annem var. İyi ki var.

Ne olacak şimdi

Sevgili damadımız teyze kızını yirmi senelik evliliğin ardından aralarında sevgiye dair bir şey kalmadığını söyleyerek mahkemeye verdi. Bense tesadüf olarak başka bir kadınla ilişkisi olduğunu kadınla gününü gün ettiğini öğrendim. Teyze kızı ise depresyonun birinden çıkıp öbürüne girerken o adinin döneceği günü büyük bir umutla bekliyor. Söylesem bir türlü söylemesem başka türlü. Bugüne kadar kendimi hiç bu kadar aciz hissetmemiştim.

Kızlarlayım

Arayıp soruyor "Neredesin?" diye. "Kızlarla dışarıya çıktık" diyorum. "Kim o kızlar?" diyor. "Benim arkadaşlar" diyorum. "Kadınların poposundan bir köy çıkmış hala kız diyor peeh!" diye bir cümle geliyor tontonumdan. Ben mi? Kızların yüzüne baktıkça patlatıyorum kahkahayı.

Çin yemekleri

Böcek, fare hatta cenin yediklerini duyduğumda bile bu kadar midem bulanmamıştı. Bahar aylarında yumurtaları erkek idrarında kaynatıp bahar yumurtası adı altında satmak nedir ya? Üç gündür aklıma geldikçe kusmaktan içim dışıma çıktı.

Bıktım

Bizim eve bir ütücü tutsaydım bir haftanın sonunda yangın var diye bağıra bağıra kaçardı. Ya da şöyle söyleyeyim; bizim evde yaptığım ütüyü para karşılığında yapsaydım zengin olmuştum yemin ediyorum.

Az kaldı

Biri şu adama oruç tutmanın sadece yemek yemeyip, su içmemek olmadığını aynı zamanda çenesini de tutması gerektiğini söylesin. Bu ne sinir yahu! Ramazan bitene kadar boşanmasak bari.