image description
Kadın, 32, İstanbul

O ne ya

"Hayvanat bahçesinde en çok hangi hayvan ilgini çekti?" dedim. "Pipisi renkli olan maymun!" dedi. Demek ki bir tek benim ilgimi çekmemiş!

Deli kızın çeyizi

Yaş 30'a yaklaştıkça, evlilik muhabbetleri olanca şiddetiyle devam ederken annem, çok gezip para harcamamdan girip konuyu yine evliliğe bağlamayı başarıyor ve "Kızım biraz da çeyizine para sakla, evleneceksin!" diyor. "Anneciğim merak etme çeyizim hazır, benimle evlenecek şanslı kişiyi rüya gibi bir Amerika seyahatine çıkaracağım." diyerek ben de konuyu gezmeye bağlamayı başarıyorum. Sonra mı? Gül gibi geçinip gidiyoruz.

Öküzlük Baki

Kuzenim lösemi olduğundan, çevremdekilere trombosit verip veremeyeceklerini soruyorum. Bir arkadaşım, "Benim kan grubu uyuyor ama veremem!" dedi. Sonra da nedenini sanki sormuşum gibi, "Bir hafta öncesine kadar cinsel ilişkiye girmemen lazım, o yüzden! Sonra lazım olursa haber edersin." diye ekledi. Bir öküzün trombositine ihtiyacımız yok diyecektim de neyse...

Sırplar

Sırbistan izlenimlerim; 1) Gitmeye değmeyecek bir ülke. 2) Müslümanlar sevilmiyor. (Ben de onları hiç sevmedim.) 3) Yemekleri berbat! 4) Tembel bir millet. 5) Osmanlı'dan kalma eserler çok az. 6) Ve en merak edilen, evet, kızları güzel!

Pazarlama tekniği

Müşteriye, "Kaza sigortamızdan yararlanmak ister misiniz?" dedim, "Bana avantajı var mı?" diye sordu. "Valla ölürseniz, avantajları çok!" dedim mi? Dedim. Sattım mı? Vallahi de billahi de sattım be!

Gurme

Değişik lezzetler tatmayı ve yeni yerler keşfetmeyi çok seven bendenize annemin yorumu: "Kızım Vedat Milor'la aşık atma, o bedava yiyor. Sen resmen batıracaksın bizi!"