image description
Erkek, 38, İstanbul

Mübarek zat

Filmden etkilenip mübarek bir zatın rüyama girmesi için dua ettim. Fatih Terim, bütün gece bana yarı İngilizce taktik verdi. Neyin kafasını yaşıyorsam artık!

Değişim

"Bir şeyleri değiştirmek istiyorum." dedi. "Bende" dedim. O mobilyaların yerlerinden bahsederken, benim aklımda ise 'O' vardı. Ne mi yaptık? Beraber mobilyaların yerlerini, onun istediği gibi ayarladık.

İzmir izlenimlerim

1- Kızları abartıldığı gibi güzel değil. 2- Kızlarında özgüven tavan, fiziki yapılarına bakmadan her yerden dekolteyi vermişler. 3- Gavur İzmir tabiri doğru, birkaç sokak arkada olan camiinin yerini sorduğumda herkes farklı yönü gösterdi.

Kısır döngü

"İlaçlar işe yaradı mı?" diye sordum. "Hangi ilaçlar?" dedi. "Doktorun hafızan için verdiği vitaminler." dedim. "Aaaa ben onları içmeyi unuttum!" dedi. Evet, gördüğümüz üzere çok işe yaramış!

Yeni bir eş

Bu aralar sık hastalanan, ağrılardan şikayet eden ve küçük operasyonluk badireler atlatan karım geçen gün; "Sen iyisi mi yeni birine bakmaya başla." dedi. Soramadım ama ciddi miydi diye kaç gündür içim içimi kemiriyor!

Karasızlığın böylesi

Bir kanepenin rengini seçmek için 5 defa gelen ve her gelişinde bizi bir saat oyalayan müşterimiz, ortamı yumuşatmak için soruyor; "Benim gibi 5 müşteriniz olsa ne yaparsınız?" Kafama bilgisayardan çevirip, "Mağazayı kapatır, gider çobanlık yapardım" diyorum. Ve satış iptal oluyor, pişman değilim en azından kadından kurtulduk.

Yorumun dibi

Hastane ziyaretine gittiğimiz kuzenim, normal doğum sancılarını ve acılarını anlatırken diğer kuzenim bomba yorumu patlatıyor; "Eee kuzen tatlı tatlı yemenin, acı acı çıkarması vardır." Susuyor, susuyor ve susuyoruz!

İstanbul'da esnaf olmak

1) En ufak ürünü alan bile kendini mağazanın kralı zanneder. 2) Bütün fedakarlık sizden beklenir ama kendileri 5 TL için adam satarlar. 3) Seneler sonra bile üründe en ufak hasar olsa, "Biz buna para verdik, değiştir." demeye başlarlar. 4) Patron olarak sizi çalışırken görseler, "Hayat kısa biraz paranı ye" derler, sizi otururken görseler, "Hayat sana güzel yata yata para kazanıyorsun" derler. 5) Siz araba vs. aldığınızda, "Bizim paralarla alıyorsun" derler. 6) Bayii olduğumuz halde fabrika bizimmiş, her istediğimizi istediğimiz fiyata yaptırabileceğimizi düşünürler. 7) Borçlarını geciktirince, "Sana bir şey olmaz bizim borçtan" derler. 8-Eleman maaşları, SSK, bağ-kur, muhasebe, genel giderler, vergiler bunları sanki biz hiç ödemiyormuşuz da sadece çalışanlar ödüyormuş gibi davranırlar. 9) Sarkan kadın çoktur, "Yakışıklı ve karizmatiksin" deseler de mutlaka bir çıkarları vardır.10) Borç isteyen çoktur, vermezsen küserler çünkü onlara göre bizim kasamız para doludur ve ödenecek senedimiz ve çekimiz hiç yoktur. 11) Elemanların mesai dışındaki hareketlerini bile bize şikayete gelirler. 12) Bütün bunlara cevap verdiğinizde, "Sen zengin oldun, g.tün kalktı." iması yaparlar. 13) Siyasi görüşünüz yoktur ve olmamamlıdır. Eğer olursa ve bu, onlara uymuyorsa "Senin tuzun kuru" derler. 14) Her memleketten insan tanırsınız ve geniş bir çevreniz vardır. 15) Tüm bu zorluklara rağmen, o zorluğu çıkaranlardan para kazanmak büyük keyiftir.

Parfüm kokusu

Parfümümün markasını sordu. Söyledim. "Bu koku daha farklıydı sanki" dedi. "Bende daha farklı ve güzel duruyor." dedim. Ne yani; sen gelmeden önce gaz çıkarmıştım, mağazaya girdiğini görünce parfüm sıktım, o karışmıştır mı deseydim.